Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
26/11/2023 - 20:55

Sukces goni sukces. Sądecki Newag z nowym, rekordowym kontraktem. Jakiego dobili targu? [WIDEO]

Produkowane przez sądecki Newag Impulsy są już hitem kolejowego rynku. Na kolejny przebój wyrastają lokomotywy. Sądeckie przedsiębiorstwo właśnie zgarnęło kolejny kontrakt wart ponad miliard złotych. Wyprodukuje dla PKP Intercity 46 nowych lokomotyw elektrycznych Gryffin, które mkną po torach jak torpedy. Potrafią rozwinąć prędkość do 240 kilometrów na godzinę.

Lokomotywy Newagu to już hit

Już nie tylko Impulsy Newagu są hitem kolejowego rynku. Na kolejny przebój wyrastają też produkowane przez sądeckie  przedsiębiorstwo lokomotywy. Ledwie kilka dni temu spółka sfinalizowała kontrakt z Akiem,  europejskim potentatem zajmującym się lizingowaniem taboru kolejowego.  

Czytaj też Tak Newag wygrywa wielkie kontrakty. Ten najnowszy jest liczony w miliardach! 

Newag ma dostarczyć zagranicznej firmie  30 lokomotyw elektrycznych Dragon 2, przeznaczonych do transportu towarowego, z opcją na kolejne pięćdziesiąt  lokomotyw. Maksymalna łączna wartość zamówienia obejmująca również usługi serwisowe wynosi ponad 2 miliardy złotych. Jak podkreśla prezes spółki Zbigniew Konieczek, to największe wartościowo zamówienie w historii firmy.

Czytaj też W tych zawodach już zwalniają. Ruszyło prawdziwe trzęsienie ziemi na rynku pracy

Kolejny kontrakt z PKP Intercity

Teraz  Newag zgarnął kolejny duży kontrakt wart blisko 1,2 mld złotych. Dla PKP Intercity wyprodukuje 46 nowych lokomotyw elektrycznych.

Jak podaje serwis nakolei.pl, lokomotywy będą jeździć  na trasach krajowych, z prędkością do 160 kilometrów na godzinę. Wyjadą na tory w 2025 roku.

To już kolejny  wygrany przez Newag przetarg na dostawę lokomotyw dla PKP Intercity.  W marcu spółka podpisała kontrakt na dwadzieścia Gryffinów. Trzy miesiące później kolej zdecydowała o zakupie kolejnych pięciu lokomotyw. Wartość zamówienia z blisko 259 milinów wzrosła  do blisko 388 mln zł brutto.

Czytaj też Biznesowy sukces po sądecku. Jak z werandy w Podegrodziu Jan Plata dotarł do Afryki i Ameryki 

Na horyzoncie widać już kolejną wygraną?

Jak pisze branżowy serwis, w toku jest również przetarg na zakup 63 elektrycznych lokomotyw wielosystemowych, które będą mogły kursować z prędkością 200 kilometrów na godzinę. Oferta Newagu opiewa na blisko 2,3 miliarda złotych. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu