Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
26/01/2019 - 14:30

Stary Sącz: wyjątkowo pechowa ta inwestycja. Dlaczego?

Nie ma szczęścia starosądecki samorząd do przebudowy kamienicy Rynek 5. Kolejny przetarg wskazuje jednoznacznie, że 9,5 miliona, które ma zabezpieczone na inwestycję gmina to zdecydowanie za mało.

O samym przetargu i o tym, co Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu chce stworzyć w tym miejscu pisaliśmy w publikacji Stary Sącz: kolejne podejście do przebudowy kamienicy Rynek 5

23 stycznia otwarto oferty i znów są one niekorzystne dla inwestora. Dlaczego? Bo Stary Sącz już po uzyskaniu dofinansowania ze środków unijnych dysponuje niespełna 10 milionami, by wykonać to zadanie. I mimo – co podkreślał w rozmowie z Sądeczaninem burmistrz Jacek Lelek – że tym razem wpłynęło najwięcej ofert, bo aż cztery, to najniższa z nich znów przewyższa założenia o ponad 1,5 miliona złotych.

Szczegóły ofert obrazuje tabelka poniżej.

- Trwają analizy czy w ogóle podejmiemy się realizacji tego projektu – nie ukrywa Jacek Lelek. Sprawa jest o tyle przykra, że po fiasku poprzednich przetargów Staremu Sączowi udało się nawet uzyskać prolongatę, wydłużenie terminu realizacji projektu warunkowanego unijnym wsparciem finansowym. Może się jednak ostatecznie okazać, że i ten zabieg nie zagwarantuje sukcesu.

A to spory cios dla ambicji starosądeckiego samorządu. W budynku, gdzie mieści się obecnie Galeria Pod Piątką i Informacja Turystyczna miało powstać drugie co do rangi zaplecze kulturalne i atrakcyjne miejsce dla turystów. Co dalej? Do tematu wrócimy po podjęciu decyzji przez władze.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczaninin.info / UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu