Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
23/06/2019 - 16:10

Stary Sącz: wiemy, które drogi idą do remontu już w najbliższym czasie

Podczas ostatniej sesji radni Starego Sącza dyskutowali m.in. o tym, które drogi gminne mają zostać wyremontowane już w najbliższym czasie. A to za sprawą rozstrzygniętych już przetargów. Mamy dobre wieści dla kilku sołectw.

Zobacz też: Stary Sącz: "czy burmistrz widział jak nas tą fuszerką załatwili?" [ZDJĘCIA]

Ostatni przetarg na remont dróg gminnych obejmował dwa zadania. Pierwsze z nich to modernizacja odcinka drogi gminnej „Na Jachlówkę” (dz. ew. nr 232) w Gaboniu. Na ten cel samorząd zarezerwował w budżecie 180 tysięcy złotych. Drugie zadanie to modernizacja odcinka drogi gminnej „Lipie – Do Kożuchów” (dz. ew. nr 3) w Barcicach Dolnych. Według założeń budżetowych tę inwestycję oszacowano na 180 tys. zł.

Ofertę na realizację pierwszego z przedsięwzięć złożyły aż cztery firmy. Najtańsza oferta – firmy Stanisław Mirek Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa MIREK z Łabowej - opiewała na 149 346.60. Najdroższą o wartości ponad 185 tys. zł złożyła Firma JUREK z Krynicy-Zdroju.

Zobacz też: Samochód uderzył w budynek mieszkalny w Starym Sączu. Dwie osoby ranne

W przypadku drugiego zadania zainteresowanie było równie duże a oferty równie zróżnicowane. I w tym wypadku najtańszą – ok. 107 tys. zł – złożyła firma MIREK. Najdrożej wypadła wycena firmy Zakład Budowy i Utrzymania Dróg z Nowego Sącza oszacowana na prawie 144 tys. zł.

Gmina nie podjęła jeszcze ostatecznych decyzji, z kim podpisze umowy, ale z dokumentów przetargowych wynika jasno, że prace w obu miejscach zakończone mają zostać do 30 sierpnia tego roku.

Ale na tym nie koniec dobrych wiadomości drogowych. Zakończyło się bowiem już postępowanie przetargowe na budowę chodnika na ul. Żwirki i Wigury. Roboty obejmą wymianę krawężników betonowych, wymianę ścieku przykrawężnikowego, wymianę warstw konstrukcyjnych chodnika i nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej, wymianę wpustów ulicznych, wymianę studni rewizyjnych kanalizacji deszczowej. A wszystko to na długości niemal pół kilometra.

Jednocześnie gmina czeka na oferty na modernizację drogi „Na Targowisko” w Przysietnicy. To przedsięwzięcie na zdecydowanie większą skalę, bo zakłada również budowę mostu. W tym wypadku – jeśli przetargi okażą się udane – inwestycja powinna być gotowa do 15 listopada tego roku.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)