Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
03/05/2013 - 10:00

Stary Sącz: Miejska Góra zachęca nie tylko konkursem

Nad „miasteczkiem z klimatem” stanęła zapowiadana wcześniej przez burmistrza Jacka Lelka platforma widokowa. Za niedługo na szczyt Miejskiej Góry będzie można dotrzeć spacerem wśród specjalnie przygotowanych ścieżek.
Miejska Góra, zwana także Górą Parkową, to największy kompleks komunalnych lasów w Starym Sączu. Z jej wierzchołka obejrzeć można panoramę miasta i otoczenie Kotliny Sądeckiej. Miejsce to idealnie nadaje się do zagospodarowania pod teren rekreacyjny dla turystów i mieszkańców.
Na razie powstała drewniana platforma widokowa, ale przymierzamy się do dalszej rozbudowy. Do zagospodarowania jest 1 hektar nad platformą, a całość Góry Miejskiej to aż 30 hektarów. Co powstanie dokładnie? Nie chcemy wyprzedzać myśli projektanta i jego propozycji. Na pewno będzie to miejsce rekreacyjne połączone z deptakiem z miasta, który będzie oświetlony i ustawione będą wzdłuż niego ławeczki. Wokół są ładne stare lipy. Na samej górze będzie też specjalne miejsce do grillowania – mówi Kazimierz Gizicki, wiceburmistrz Starego Sącza. Koszt inwestycji szacowany jest na około 50 tys. zł.
Stary Sącz zmienia się nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów. Przed miesiącami powstał punkt Informacji Turystycznej, a od grudnia ubiegłego roku tamtejsze Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari dostało „drugie życie” i wciąż zaskakuje nowymi pomysłami (ostatnim z nich jest festiwal plenerowy Pannonica przygotowywany na 6-8 września). W ciekawy sposób promowana jest też sama idea zagospodarowania wspomnianej Góry Miejskiej i powstałej tam platformy widokowej. W sieci popularnością cieszy się konkurs, w którym należy zrobić sobie „zdjęcie na nowo powstałym tarasie widokowym na Miejskiej Górze z Starym Sączem w tle! Wstawić je na facebook i uzyskać najwięcej polubień! Wygrywa ten, kto zamieści zdjęcie na www.facebook.com/wstarymsaczu i zdobędzie najwięcej „lajków”. Sponsorem nagrody - tabletu GOCLEVER z klawiaturą - jest Burmistrz Starego Sącza. Szczegóły i zasady konkursu tutaj: wstarymsaczu.pl”

(JB)
Fot. wstarymsaczu.plDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI