Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
04/02/2023 - 17:45

Stary Sącz: już wiadomo, kto załapie się na tanie mieszkanie przy Podegrodzkej. Sprawdź listę

Już wiadomo kto będzie mógł zamieszkać w dwóch blokach, które przy ul. Podegrodzkiej w Starym Sączu, przy udziale gminy, wybuduje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Do wzięcia 104 mieszkania w cenie gwarantowanej przez Stary Sącz i SIM. Jak sprawdzić listę szczęśliwców?

Stary Sącz: już wiadomo, kto załapie się na tanie mieszkanie przy Podegrodzkej. Sprawdź listę

Zacznijmy od tego, że we wspominanych dwóch blokach mają być 104 mieszkania o bardzo zróżnicowanej powierzchni. Gdy w listopadzie gmina zamknęła nabór okazało się, że o lokale stara się aż 137 starosądeckich rodzin. - Ze względu na ogromne zainteresowanie tym projektem chcemy wystąpić do ministerstwa o kolejne 45 milionów złotych na budowę drugiego, dwublokowego modułu z następnymi 104 mieszkaniami. Mamy już odpowiednią koncepcję i decyzje w tej sprawie będziemy podejmować już na najbliższej sesji – komentował wówczas zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: GOPR ewakuował 12 dzieci ze schroniska PTTK na Przehybie

- To jest takie rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić przymierzając się do swojego mieszkania – mówił z kolei Jacek Lelek po pierwszym dniu naboru wniosków, w którym wpłynęło ich aż 49. A my przypomnijmy, że w sumie, przy wkładzie finansowym Starego Sącza, przy ulicy Podegrodzkiej mają powstać dwa bloki SIM z windami z 52 mieszkaniami w każdym. Mieszkania będą zróżnicowane od jedno do czteropokojowych o powierzchni od 31 do 72 metrów kwadratowych. Mieszkania będą w pełni wykończone, najemca będzie mógł wejść, umeblować się i po prostu mieszkać.

Niedługo potem radni podjęli uchwałę, która umożliwia władzom działania w celu pozyskania wspominanych 45 milionów. Jednocześnie gminna komisja analizowała złożone wnioski o najem pierwszych 104 mieszkań w oparciu o przyjęte przez samorząd kryteria. Dziś możemy poinformować, że komisja weryfikację wniosków zakończyła. Jak można sprawdzić, czy należymy do grona szczęśliwców?

- Mieszkania w SIM – komisja zakończyła prace, są listy najemców. Sprawdź, czy jesteś na liście - kontakt z Referatem Geodezji i Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Starym Sączu pod numerem telefonu 18 449 77 39 w godzinach pracy urzędu – wyjaśniają starosądeccy urzędnicy. ([email protected] Fot.: SIM)Dziękujemy za przesłanie błędu