Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
29/11/2017 - 14:20

Stary Sącz: Ile inwestycji jest w budżecie na 2018 rok? Będzie „na bogato” [ZDJĘCIA]

Podczas sesji 27 listopada radni, przewodniczący zarządów osiedli i sołtysi mieli okazję zapoznać się z projektem budżetu gminy Stary Sącz na 2018 rok. Jakie inwestycje chce zrealizować już w najbliższym czasie?

Zobacz też: Stary Sącz: Zbudują nowe, wielkie rondo i „kupią” inwestorów. Ile na to pójdzie?

- Jest to budżet ambitny, nie boję się użyć tego określenia, budżet na miarę naszego miasta i gminy oraz budżet na miarę czasów, w jakich żyjemy. Nie są to żadne fanaberie. To zadania, które zapewnią harmonijny rozwój Starego Sącza na najbliższe lata - mówił burmistrz Jacek Lelek prezentując radnym założenia przyszłorocznego budżetu na sesji 27 listopada.

- Na bogato – komentowali obecni na sesji sołtysi.

Zobacz też: Jakość drogi w końcu dorówna nazwie. Trakt św. Kingi będzie przebudowany

Co ciekawe, aż 72 procent  przyszłorocznych wydatków gminy pochłoną te bieżące związane z codziennym funkcjonowaniem samorządu, 28 procent wydatków zarezerwowano na inwestycje. Burmistrz zaznaczał, że spora część inwestycji zostanie zrealizowana w oparciu o środki unijne, o które gmina aplikuje póki – jak to określił Lelek – jest to możliwie. Dzięki temu gmina będzie mogła wydać aż 35 mln złotych na m.in. remont ulicy Trakt św. Kingi i Papieskiej, centra aktywnego wypoczynku na Miejskiej Górze, Park&Ride w Starym Sączu w raz z dworcem autobusowym MPK, termomodernizację szkoły w Barcicach, budowę nowego zaplecza dla Zakładu Gospodarki Komunalnej i rozbudowę sieci kanalizacyjnej w Starym Sączu. Część tych inwestycji oczywiście trwać będzie kilka lat, a ich sumaryczna wartość to w sumie 90 mln zł!

Jak projekt budżetu wygląda w szczegółach? Obrazuje to dołączona do artykułu galeria, z którą mieli okazję zapoznać się wszyscy obecni na sesji.

ES [email protected] Fot.: UM w SS

Projekt budżetu Starego Sącza na 2018 rok
Urząd Miejski w Starym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"