Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
07/10/2018 - 10:20

Stary Sącz: bubel czy wizytówka? Papieska i Trakt św. Kingi pod ostrzałem

Trakt św. Kingi i ulica Papieska – przebudowa tych dwóch ulic to jedna ze sztandarowych tegorocznych inwestycji w gminie Stary Sącz. Jednak już od początku budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców. Dlatego władze gminy organizują spotkanie, na którym starosądeczanie będą mieli okazję skonfrontować je z władzami gminy.

O kontrowersjach związanych z przebudową Trakty św. Kingi i ulicy Papieskiej pisaliśmy m.in. w publikacjach: 

Stary Sącz: Trakt św. Kingi przebudują tylko w części a Papieska nadal będzie tonąć w ciemnościach? 

Stary Sącz: Dlaczego ta ścieżka tak krzywo biegnie? Z oszczędności

Okazuje się, że wątpliwości związanych z przebiegiem inwestycji jest więcej. Ostatnio do gminy wpłynął dokument, w którym grupa zainteresowanych domaga się przeprowadzenia badań zagęszczenia „fundamentów” drogi. Jeśli – a tak podejrzewają inicjatorzy akcji – nie wykonana jest zgodnie ze sztuką budowlaną, to nawierzchnia drogi bardzo szybko ulegnie degradacji.

Sprawa nabrała rumieńców po tym, jak jeden z kandydatów do sejmiku małopolskiego ze Starego Sącza zorganizował spotkanie na którym, udowadniał, że droga jest wykonana niezgodnie ze sztuką budowlaną a utrudnienia związane z realizacją projektu naraziły okolicznych rolników na wymierne straty finansowe.

Teraz piłkę przejmują władze gminy i 8 października, czyli w poniedziałek o godzinie 18. organizują spotkanie z mieszkańcami gminy w Sali DCP Opoka. Tu będzie można podyskutować z osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za realizację inwestycji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne UM w SSDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020