Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
27/07/2016 - 08:35

Stary Sącz: Przebudowa skrzyżowania. Mieszkańcy są cierpliwi

Od dwóch tygodni trwają prace przy przebudowie skrzyżowania obok Urzędu Miejskiego w Starym Sączu. Na utrudnienia napotykają zarówno kierowcy jak i piesi.

Remont, choć uciążliwy, spotyka się raczej z wyrozumiałością mieszkańców.

- Jeśli ma być bezpiecznie, to chyba musimy się uzbroić w cierpliwość – mówi pani Teresa.

- Musimy teraz chodzić okrężna drogą, ale ten remont ma się skończyć za miesiąc, więc jakoś to przetrwamy – dodaje inna mieszkanka Starego Sącza.

W wyniku przebudowy skrzyżowania zostaną wyeliminowane dwa wąskie zakręty przed Urzędem Miejskim i kinem Sokół, a ul. Szewska będzie połączona na wprost z ul. Stefana Batorego.

- Uporządkowany zostanie cały teren a przede wszystkim drogi dojazdowe i dojścia do urzędu. Zmienione zostanie również oświetlenie, które teraz sprawia sporo problemów – wyjaśniał nam niedawno Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza w Starym Sączu.

Stary Sącz: Skrzyżowanie Szewskiej i Batorego zamkniete od 12. lipca

W związku z remontem od strony ul. Stefana Batorego zamknięty został wjazd w kierunku urzędu oraz osiedla 1000 - lecia. Objazd wyznaczono ulicami: Stefana Batorego, Powstańców Chochołowskich, Krakowską oraz Kilińskiego.

- Niech szybko kończą, bo człowiek się spieszy, myśli, że sprawę w urzędzie sprawnie załatwi, a tu trzeba objazdami jeździć i czas ucieka – dodaje lekko zniecierpliwiony kierowca, którego spotykamy na parkingu przy Sokole.

Prace przy Urzędzie Miejskim mają się zakończyć 31 sierpnia.

(KB)

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)