Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
27/07/2016 - 08:35

Stary Sącz: Przebudowa skrzyżowania. Mieszkańcy są cierpliwi

Od dwóch tygodni trwają prace przy przebudowie skrzyżowania obok Urzędu Miejskiego w Starym Sączu. Na utrudnienia napotykają zarówno kierowcy jak i piesi.

Remont, choć uciążliwy, spotyka się raczej z wyrozumiałością mieszkańców.

- Jeśli ma być bezpiecznie, to chyba musimy się uzbroić w cierpliwość – mówi pani Teresa.

- Musimy teraz chodzić okrężna drogą, ale ten remont ma się skończyć za miesiąc, więc jakoś to przetrwamy – dodaje inna mieszkanka Starego Sącza.

W wyniku przebudowy skrzyżowania zostaną wyeliminowane dwa wąskie zakręty przed Urzędem Miejskim i kinem Sokół, a ul. Szewska będzie połączona na wprost z ul. Stefana Batorego.

- Uporządkowany zostanie cały teren a przede wszystkim drogi dojazdowe i dojścia do urzędu. Zmienione zostanie również oświetlenie, które teraz sprawia sporo problemów – wyjaśniał nam niedawno Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza w Starym Sączu.

Stary Sącz: Skrzyżowanie Szewskiej i Batorego zamkniete od 12. lipca

W związku z remontem od strony ul. Stefana Batorego zamknięty został wjazd w kierunku urzędu oraz osiedla 1000 - lecia. Objazd wyznaczono ulicami: Stefana Batorego, Powstańców Chochołowskich, Krakowską oraz Kilińskiego.

- Niech szybko kończą, bo człowiek się spieszy, myśli, że sprawę w urzędzie sprawnie załatwi, a tu trzeba objazdami jeździć i czas ucieka – dodaje lekko zniecierpliwiony kierowca, którego spotykamy na parkingu przy Sokole.

Prace przy Urzędzie Miejskim mają się zakończyć 31 sierpnia.

(KB)

Fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020