Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
24/10/2016 - 16:00

Stary Sącz: Mieszkańców czeka podwyżka cen za śmieci?

Najprawdopodobniej tak. Starosądeczanie produkują coraz więcej śmieci. Do września 2016 roku firma AVR odebrała ich już ponad 3900 ton.

Tymczasem w całym roku 2015 odebranych śmieci było 3394 ton. Wzrasta zwłaszcza ilość odpadów zielonych.W 2015 roku było ich 309 ton, a przez pierwsze dziewięć miesięcy bieżącego roku już 460 ton. 

Zobacz też: Starosądeczanie wytwarzają więcej śmieci. Będzie podwyżka?

- Z każdym miesiącem zbieraliśmy coraz więcej odpadów w porównaniu do analogicznego roku 2015 - mówił na dzisiejszej (24 października) sesji burmistrz Jacek Lelek. - Jeśli nie wykształcimy w mieszkańcach nawyku zagospodarowywania odpadów zielonych na własnych działkach, oczywiście tam, gdzie jest to możliwe, będziemy musieli liczyć się z tym, że te ceny mogą wzrastać. 

Umowa z firmą AVR, która od 2015 roku odbiera śmieci od starosądeczan, kończy się z końcem tego roku. Gmina przygotowuje się więc do kolejnego, tym razem trzyletniego przetargu. Czy będzie się wiązało to z podwyżkami dla mieszkańców? 

Podwyżka to ostateczność - dodał burmistrz Lelek. Gmina chce najpierw wykorzystać wszystkie inne możliwości. 

Na razie starosądeczanie płacą za śmieci 12 zł i 6 zł od osoby miesięcznie, taniej dla segregujących. Na ulgi mogą liczyć rodziny wielodzietne, gdzie za czwarte i każde następne dziecko opłata wynosi 1 zł.

(KB)

fot. KBDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020