Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
23/01/2017 - 11:30

Stary Sącz: Lampka szampana za pomyślność biznesu

Dziękuję za wasze pomysły, za ciekawe inicjatywy, za każde miejsce pracy i życzę wielu sukcesów - mówił burmistrz Jacek Lelek do przedsiębiorców podczas tradycyjnego spotkania noworocznego.

Burmistrz zaprosił starosądeckich przedsiębiorców do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania. Ale nim wzniesiono toast i oddano się kuluarowym rozmowom, Jacek Lelek przedstawił plany samorządu na najbliższe lata i wizję rozwoju miasta. Tu najważniejsze miejsce zajmuje Strefa Aktywności Gospodarczej

- Przedsiębiorcy to najważniejszy bodaj składnik naszej wspólnoty samorządowej, jeden z najważniejszych warunków rozwoju – podkreślał burmistrz Jacek Lelek. - Dlatego chcemy, by nasz samorząd był dobrym miejscem do prowadzenia biznesu. Krok po kroku do tego dążymy, a pierwsze efekty już widać. 

Stary Sącz: Zamiast lotniska będzie Strefa Aktywności Gospodarczej

Goście z zainteresowaniem przysłuchiwali się również planom, które mają służyć mieszkańcom dla rekreacji i wypoczynku, ale również przyciągać turystów.

Zależy mi na tym, by turysta, który przyjedzie zwiedzić klasztor, czy ołtarz papieski, został w Starym Sączu na dłużej niż godzina czy dwie i zostawił tu trochę pieniędzy - kontynuował burmistrz. Stąd też plany ścieżki w koronach drzew na Miejskiej Górze, ścieżki obserwacyjno -przyrodniczej w widłach Dunajca i Popradu, czy trasy rowerowej EuroVelo 11 biegnącej doliną Popradu i związanej z nią kładki rowerowej na Popradzie.

Z innych inwestycji powstaje już nowa siedziba biblioteki, pomyślanej jako miejsce spotkań mieszkańców, a w planach jest współfinansowana ze środków unijnych rozbudowa kamienicy Rynek 5 na potrzeby centrum kultury. Ważną informacją była również ta o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie os. Słonecznego. Zabezpieczono tam teren pod budownictwo wielorodzinne. Stary Sącz zaprasza zainteresowanych tego typu inwestycją przedsiębiorców.

- Dziękuję za wasze pomysły, za inicjatywy, za każde miejsce pracy i życzę sukcesów w budowaniu swoich firm - mówił na koniec burmistrz. - Cieszę się, że prowadzicie je właśnie w Starym Sączu. Jesteśmy zawsze otwarci na dyskusję i propozycje.

(KB)

Fot. UM Stary Sącz

Noworoczny toast z przedsiębiorcami Stary Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu