Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
09/03/2017 - 09:40

Starosta typuje dziury w drogach do naprawy

Była już Gostwica, teraz Zagorzyn w Gminie Łącko. Nowosądecki starosta i jego zastępcą ruszyli w objazd po powiatowych drogach, które wymagają remontów.

Marek Pławiak i Antoni Koszyk spotkali się z wójtem gminy Łącko Janem Dziedziną. Rozmowy dotyczyły remontów dróg powiatowych znajdujących się na terenie gminy oraz budowy chodnika w Zagorzynie.

- Chcieliśmy sprawdzić, jaki jest stan drogi z Łącka w stronę Zagorzyna – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Ustaliliśmy, że zrobimy szczegółowy kosztorys i gdy będziemy mieć pełne dane techniczne i finansowe, przeanalizujemy je wspólnie z wójtem i ustalimy, w jaki sposób sfinansować tę inwestycję. Remont na pewno jest potrzebny - nawierzchnia na blisko dwukilometrowym odcinku drogi jest zniszczona.

Przeczytaj też Nowy Sącz: Będzie remont Górek Zawadzkich 

Starosta zadeklarował, że jeszcze w tym roku zostanie wybudowany brakujący fragment chodnika w Zagorzynie.

Przeczytaj też Niebezpieczna droga w Gostwicy. Wąska i dziurawa 

- To znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców, a szczególnie dzieci, które chodzą tamtędy do szkoły – dodaje starosta Marek Pławiak.

Starostom i wójtowi towarzyszył m.in. radny powiatowy Roman Potoniec, zastępca wójta Łącka Paweł Dybiec, Adam Czerwiński – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg i sołtys Zagorzyna Tadeusz Kurzeja.(ami) źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

remont dogi w Zagorzynie


Dziękujemy za przesłanie błędu