Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
16/10/2018 - 16:50

Konspol sprzedany za miliard złotych? Sądecka firma zaprzecza

Po tym, jak napisaliśmy, powołując się na "Gazetę Wyborczą", że Amerykanie kupili od Pazganów Konspol za miliard złotych, firma tej informacji stanowczo zaprzecza. Jak to jest z finalizacją transakcji ze światowym potentatem na rynku drobiarskim?

Miliard złotych, ta suma robi wrażenie.  Za tyle, jak napisała "Gazeta Wyborcza"  Pazganowie sprzedali  Konspol amerykańskiemu koncernowi Cargill. Biuro prasowe sądeckiej  firmy tym informacjom  nie tylko zaprzecza, ale twierdzi, że tego rodzaju informacje mogą całej transakcji zaszkodzić.

- Nieprawdziwe informacje mogą negatywnie wpłynąć na cały proces transakcyjny, który wciąż jest w toku. Dodatkowo te informacje już teraz negatywnie wpływają na pracowników i wszystkich ludzi związanych z firmą Konspol - czytamy w e-mailu przesłanym do naszej redakcji. 

Jak informuje Konspol, za pośrednictwem biura prasowego na razie między spółką a koncernem Cargill  zostało zawarte porozumienie. W tej chwili  trwa oczekiwanie  na zgodę "odpowiednich organów".

Jakie "organy", tego spółka nie wyjaśniła. Wiadomo jednak, że chodzi o Urząd Kontroli Konkurencji i Konsumentów, o czym  donosi branżowy portal wiadomościhandlowe.pl. Firma Cargill złożyła już wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad firmą Konspol Holding.

Czytaj też Konspol przejmują Amerykanie. Koniec Pazganowego królestwa kurczaków? 

Eksperci rynku drobiarskiego oceniają, że na kupnie Konspolu Amerykanie robią dobry interes.

Konspol ma bardzo szeroki i innowacyjny portfel produktowy. Jest dostawcą dla szybko rozwijających się sieci restauracji. Dużo eksportuje. Jest świetnie zarządzany. Te i inne cechy mogły przyczynić się do zainteresowania Amerykanów tym właśnie biznesem - komentuje sprawę transakcji - portalspożywczty.pl.

Branżyści stawiają też pytanie dlaczego Pazganowie zdecydowali się oddać firmę zagranicznemu koncernowi, a nie którejś z polskich firm drobiarskich.  

Czytaj też Konspol w Indonezji: miała być ekspansja, jest biurokratyczny koszmar

Tę branżę tworzy w Polsce ponad 1200 firm, z czego około połowa to małe biznesy, często – firmy rodzinne. Konspol, zakładając, że rozmawiał z firmami z rodzimym kapitałem, wielkiego wyboru na krajowym rynku nie miał. Zainteresowanie globalnych graczy może dotyczyć tylko największych krajowych firm, z których wiele ma już obecnie zagranicznych właścicieli - pisze portalspożywczty.pl.

Co czeka pracowników Konspolu pod nowymi, amerykańskimi już rządami?  Na to pytanie - zadane przez "Sądeczanina"-  odpowiedziało biuro prasowe firmy. Wedle zapewnień  koncernu, nowy właściciel deklaruje nie tylko kontynuację, ale również dalszy rozwój grupy Konspol.

Czytaj też Sądecki grom z jasnego nieba. Dlaczego Pazganowie sprzedają Konspol Amerykanom?

 - Pracownicy stanowią wartość jako zespół i  są dla nowego inwestora jedną z kluczowych wartości Grupy - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez biuro prasowe. Również w wymiarze zatrudnienia mogą liczyć na zachowanie ciągłości ze strony nowego udziałowca. Szczegółowe informacje będą przekazywane sukcesywnie podczas bezpośrednich spotkań.

[email protected] fot. Jm  







Dziękujemy za przesłanie błędu