Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
20/04/2020 - 11:35

Spółka Mo-BRUK ufundowała 22 komputery. W ten sposób wspiera szkołę w Korzennej

A to niespodzianka! Mo-BRUK ufundował 22 komputery i w ten sposób postanowił wesprzeć Szkołę Podstawową w Korzennej, której społeczność zmaga się z realizowaniem nauki zdalnej.

Mo-BRUK jest największą w Polsce firmą zajmującą się przetwarzaniem odpadów przemysłowych, niebezpiecznych i medycznych. Spółka ma swoją siedzibę w miejscowości Niecew (gmina Korzenna). Mając na uwadze trudności związane ze zdalnym realizowaniem podstawy programowej, Mo-BRUK ufundował 22 komputery o wartości przekraczającej 52 tys. złotych.

Józef Mokrzycki, prezes zarządu spółki i Wiktor Mokrzycki, wiceprezes firmy, przekazali sprzęt Szkole Podstawowej w Korzennej. Komputery mają stanowić wyposażenie pracowni komputerowej, z której korzystać będą uczniowie klas I-V. To nie pierwsza taka akcja. Firma wielokrotnie angażowała się w życie szkoły, sponsorowała konkursy, przeglądy, imprezy artystyczne i koncerty, organizowane między innymi przez Centrum Kultury.

Czytaj także: Mo-BRUK: epidemia koronawirusa nam nie zagraża. Przetrwamy

- To wsparcie jest szczególnie przydatne teraz, gdy będziemy mieli do czynienia z trudniejszą sytuacją finansową. Nie przypominam sobie pomocy sponsoringowej na tak dużą skalę. To duży gest, za który jestem bardzo wdzięczny – czytamy komentarz wójta Leszka Skowrona na stronie Urzędu Gminy Korzenna.

Dyrektor szkoły Dariusz Brończyk podkreśla, że okazane społeczności szkolnej wsparcie zasadniczo poprawi warunki nauczania, a w przyszłości umożliwi uruchomienie drugiej pracowni komputerowej.

[email protected], fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu