Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
05/12/2023 - 10:00

Spod Nowego Sącza dotarł do Szanghaju. Biznesmen z Brzeznej podbija zagraniczne rynki

Kiedy zaczynali, byli małą rodzinną firmą. Teraz, po ponad dwudziestu latach, firma Global System z Brzeznej, jest dobrze prosperującym, nowoczesnym przedsiębiorstwem, które podbija nie tylko rynek polski, ale także zagraniczny. Ten sukces właśnie został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem Krakowski Dukat, którym został uhonorowany prezes spółki Wojciech Jawor.

Przyznawana przez Izbę Przemysłowo-Handlową nagroda Krakowski Dukat od blisko ćwierćwiecza honoruje małopolskich przedsiębiorców, za dobre wyniki ekonomiczne, za inwencję także za umiejętność dzielenia się sukcesami z lokalnym otoczeniem.  

Czytaj też Zgarnął 30 tysięcy głosów! To on wygrał ostatni plebiscyt na Sądeczanina Roku

Nagroda za innowacyjne rozwiązania

Tegoroczne Dukaty trafiły do tych, którzy stawiają na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania – mówił Sebastian Chwedeczko, szef Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie podczas uroczystości wręczania wyróżnień.  

W gronie nagrodzonych znalazł się prezes sądeckiej firmy Global System Wojciech Jawor. Przedsiębiorstwo, które jest producentem bram i rolet przeciwpożarowych, kurtyn dymowych oraz systemów przeładunkowych ma swoją siedzibę w Brzeznej. Jeszcze dwadzieścia lat temu to była mała, rodzinna firma. Teraz, po ponad dwudziestu latach,  to świetnie prosperująca, nowoczesna spółka, która  podbija nie tylko rynek polski, ale także zagraniczny.

Czytaj też Cyfrowe złoto czy hazard? Milenialsi już używają bitcoina. Czy potrzebuje go biznes?

 Gotowi na kolejne wyzwania

 - Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu i wspierali naszą firmę na każdym etapie rozwoju. Ta nagroda będzie dla nas dodatkowym impulsem do podejmowania wyzwań, rozwijania naszych projektów i zdobywania nowych obszarów biznesowych. Jesteśmy gotowi na kolejne wyzwania i z niecierpliwością oczekujemy na to, co przyniesie przyszłość -  mówił podczas odbierania nagrody Wojciech Jawor.

Czytaj też Nowa benzyna zastąpi od nowego roku popularną E95. Jakie auta będzie można nią zatankować? 

Z Brzeznej do Szanghaju

Na łamach wydawanego przez Fundację Sądecką  „Katalogu 100 firm Sądecczyzny” biznesmen podkreślał, że całym sercem jest „lokalsem” i choć  Global System dociera między innymi do tak egzotycznych zakątków świata jak na przykład Szanghaj, nie zamierza przenosić firmy do  innego, większego  miasta. - Całe życie związałem z Sądecczyzną - rodzina, szkoła, praca. To był jeden z głównych powodów, aby założyć i prowadzić biznes w naszym pięknym Beskidzie Sądeckim – mówił szef Global System. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu