Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
27/08/2018 - 13:55

Spaliny, przekleństwa i korek. Czy będzie prawoskręt z obwodnicy w Tarnowską?

Po wyburzeniu starego mostu heleńskiego stał się lekarstwem na komunikacyjny paraliż. Mieszkańcy Nowego Sącza, Chełmca i okolicznych miejscowości najpierw pod przymusem przesiedli się do szynobusu, a teraz narzekają na jego brak w weekendy. Stanie w korkach szarpie im nerwy. Mają na to pomysł.

Ten zabawny mem, który pojawił się w internecie po tym, jak w miejsce rozebranego mostu heleńskiego pojawił się szynobus nie wszystkich śmieszy.

Czytaj też Jest szynobus, jest zabawa, jest szydera, są memy

Są jednak tacy, którzy zupełnie poważni pomstują na brak szynobusu.  

- Korek do Świniarska smród spalin, słychać niecenzuralne słowa z większości samochodów które mają otwarte okna. Sobota, wiec szynobus nie jeździ - pisze na Forum Nowego Sącza - jeden z mieszkańców miasta. - Tym,którzy w ramach pracy muszą przemieszczać się za wielka wodę władze zafundowały kataklizm.

Uruchomcie szynobus i zróbcie w ramach działań kryzysowych prawoskręt z mostu w ulicę Tarnowską. W sytuacji kryzysowej można to zrobić szybko - żądają  kierowcy

Co na to władze miasta? Wiceprezydent Wojciech Piech tłumaczy, że nie ma szans na to, żeby szynobus kursował w weekendy.

W tych dniach PKP potrzebuje pełnej dostępności do torowiska dla towarowych przewozów Cargo, które nie są usystematyzowane i dlatego nie da się ich zsynchronizować z kursami szynobusu - tłumaczy Piech.

Co z możliwością skręcania w prawo w ulicę Tarnowską przy wyjeździe z obwodnicy północnej? - pytamy 

Takie rozwiązanie też nie jest możliwe. Obwodnica została zbudowana za pieniądze unijne i przez okres pięciu lat nie można ingerować w infrastrukturę tego obiektu. Takie są procedury.  a nawet gdyby teoretycznie taka możliwość istniała, prawoskręt, którego domagają się kierowcy musiałby zostać wykonany kosztem ścieżki rowerowej i pasa zieleni. To wszystko wiązałoby się oczywiście z nakładami finansowymi - wyjaśnia wiceprezydent.

Czytaj też Szynobus urodził się po rozbiórce mostu, czy umrze kiedy go postawią?  

Jak długo kierowcy będą musieli znosić tę korkową udrękę. Wedle zapewnień władz miasta nowy most heleński zostanie oddany pod koniec grudnia.

[email protected] fot. Facebook, JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)