Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
19/05/2017 - 10:35

Spacer w koronach drzew. Będą na to pieniądze?

W starosądeckim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z zastępcą primatora Lewoczy Józefem Cvoligą. Oba miasta piszą bowiem unijny projekt. Stary Sącz stara się o pieniądze na "ścieżkę w koronach drzew", a Słowacy na zagospodarowanie stawów.

Jest projekt, jest pozwolenie na budowę, a teraz zaczyna się proces pisania wniosku o dofinansowanie ścieżki na Miejskiej Górze z funduszy unijnych. Stary Sącz będzie zabiegał o pieniądze razem z partnerskim miastem Lewocza. Stąd wizyta w starosądeckim magistracie zastępcy primatora Lewoczy Józefa Cvoligi i zespołu odpowiedzialnego za prowadzenie projektu po stronie słowackiej.

Ścieżka będzie zaczynała się na szczycie Miejskiej Góry i wyposażona będzie we fragmenty w formie hamaków, mostki, czy fragment szklanej podłogi tuż przed zakończeniem z niewielkim pomostem z widokiem na Stary Sącz. Ścieżka będzie miała długość 218 m, a w ostatnim punkcie, czyli przy widokowym tarasie projektanci posadowili ją 18 m nad ziemią. Infrastrukturę rekreacyjną Miejskiej Góry uzupełnią ścieżki biegowo rowerowe.

(KB)

źródło i fot: UM Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu