Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
02/06/2017 - 06:30

Solidnie płacą abonament RTV. Dostali nagrodę. Atrapę komórki i dwa stare noże

Nie zna granic „kreatywnośc” oszustów. Po Nowym Sączu grasuje fałszywy kurier z przesyłką z telewizji, który naciąga ludzi na… nagrody za płacenie abonamentu.

Ofiarą własnej naiwności padło małżeństwo emerytów z sądeckiego osiedla Milenium. Na oszusta w swojej bezradności poskarżyli się w ZUS-ie.

Przeczytaj też Sto trzydzieści tysięcy złotych trafiło na konta kontrolowane przez oszustów

- Przyszedł do nas straszy pan i zdenerwowany opowiadał jak to do drzwi jego mieszkania zapukał kurier z przesyłką z telewizji. To, jak wyjaśnił, nagroda za solidne płacenie abonamentu dla emerytów, którzy skończyli 75 lat - mówi Anna Mieczkowska z sądeckiego oddziału ZUS.

Fałszywy kurier tak omotał małżeństwo, że za prezent , który „dała” im telewizja kazał sobie… zapłacić. Trzysta złotych!

- Starsi państwo- opowiada Mieczkowska - za „prezent” zapłacili. Oszust „nagrodził” ich atrapą  telefonu komórkowego, dwoma  starymi nożami i jakimś małym czajniczkiem. Do tego kazał się małżeństwu wylegitymować. Zażądał pokazania legitymacji emeryta-rencisty i dowodu  osobistego.

Przeczytaj też Dzwoni „policjant” i pyta o bankowe konto

Po fakcie, relacjonuje pracownica ZUS,  emeryci się przestraszyli, że fałszywy kurier mógł zrobić zdjęcie dokumentom, bo w ręku trzymał telefon komórkowy. Zdenerwowany  starszy pan zjawił się u nas. Poradziliśmy, aby poszedł na policję.

Czy emeryci poczuli się przez fałszywego kuriera zastraszeni? Oszustwa stróżom prawa nie zgłosili, bo - jak wyjaśnia starszy aspirant Barbara Leśniak- sądecka policja nie odnotowało w ostatnim czasie tego rodzaju oszustw.

Naciągaczy jednak nie brakuje. Wynika to z przestępczych statystyk.

W 2016  roku Komenda Miejska Policji W Nowym Sączu odnotowała 145 oszustw. Od początku tego roku zarejestrowano  54  tego typu przestępstwa.

(ami). fot. A.MDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)