Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
07/11/2019 - 14:15

Skończyła w szpitalu przez truciznę z komina. Groza! Czym oni palą w piecu!

- Z komina buchają kłęby czarnego dymu, który zasnuwa okolicę. Tak jest zawsze po czwartej nad ranem, kiedy wstaję do pracy, skarży się na sąsiadów mieszkaniec ulicy Kamiennej w Nowym Sączu, ale jak mówi, nie chce składać oficjalnego donosu. Jednak inni z obywatelskim donosem przestali mieć problem. Nie godzą się na wdychanie trucizny. Informacje o tym, czym ludzie palą w piecach, mrożą krew w żyłach.

Blisko dwieście próśb o interwencję w ostatnim miesiącu, w tym pół setki  tylko w ubiegłym tygodniu, to najnowsze statystyki ekointerwencji w Małopolsce. Niektórzy jednak ciągle mają problem z obywatelskim donosem.

- Z komina buchają kłęby czarnego dymu, który zasnuwa okolicę. Tak jest zawsze po czwartej nad ranem, kiedy wstaję do pracy.Widzę to z okna mojego domu i zastanawiam się czy moi sąsiedzi palą węglem kiepskiej jakości, bo nie stać ich na lepszy, czy też może w palenisku lądują jakieś śmieci – mówi mieszkaniec ulicy Kamiennej w Nowym Sączu.  Jakoś nie potrafię złożyć na nich skargi. 

czytaj też Raport grozy. Przeliczyli smog w Nowym Sączu na liczbę wypalonych papierosów

Inni takich dylematów nie mają. Nie chcą dobrowolnie wydychać  trucizny i korzystają z uruchomionego przez urząd marszałkowski ekoformularza, który umożliwia przekazanie odpowiednim służbom informacji o łamaniu prawa. Ostatnie doniesienia o tym czym ludzie palą w piecach mrożą krew w żyłach. Oto kilka fragmentów zgłoszeń nadesłanych przez mieszkańców regionu  w ostatnim tygodniu.

Nie mamy czym oddychać. Z komina budynku, który  jest prawdopodobnie za niski wydobywają się jakieś opary. Moje drogi oddechowe są do tego stopnia podrażnione, że znalazłem się w szpitalu. Dym ma niejednolitą, blado pomarańczową barwę i ciężki, intensywny zapach. Wskazuje na palenie wszystkiego, co popadnie. Właściciel domu spala w piecu odpady po produkcji mebli. Przywozi je z zakładu, w którym pracuje.

ogloszenia.sadeczanin.info

Czytaj też Czytaj też Kto nas zabija w Nowym Sączu. Policzyli w mieście upiorne kopciuchy

Łącznie, od czasu uruchomienia formularza Ekointerwencji w marcu, Małopolanie przesłali już ponad 470 próśb o interwencję. Większość z nich dotyczyła spalania odpadów. Inne informacje dotyczyły eksploatacji instalacji niezgodnie z uchwałą antysmogową, sprzedaży węgla złej jakości czy  naruszenia przepisów środowiskowych przez przedsiębiorców.  

[email protected] fot. archiwum







Dziękujemy za przesłanie błędu