Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
11/08/2020 - 11:15

Sieć sklepów Biedronka ma zapłacić gigantyczną karę

Niepodawanie cen produktów na półkach i różnice wynoszące nawet kilka złotych pomiędzy ceną na półce a w kasie - za to Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka ma zapłacić ponad sto milionów złotych kary - uznał prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. A co powiedział "Sądeczaninowi" nasz rzecznik praw konsumenta?

Fot. Sądeczanin

Czytaj także: Przegląd techniczny samochodu ze zdjęciem. Nowe propozycje ministerstwa

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na Biedronkę bardzo wysoką karę. Jeronimo Martins Polska, właściciel znanej sieci sklepów, musi zapłacić 115 milionów. Powodem nałożenia kary były skargi napływające od konsumentów. Cena za towary przy kasie miała różnić się od tej, podanej na półce. Ponadto, często zdarzało się, że na regałach nie umieszczane były ceny towarów. W Biedronce miało się tak dziać od 2016 roku.

Praktyki takie są nieuczciwe. Różnica pomiędzy ceną za produkt podaną na półce, a tą naliczaną przy kasie mogła wynosić nawet kilka złotych. Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, komentuje, że Biedronka bezpodstawnie wzbogaciła się kosztem klientów.

Jeronimo Martins Polska wydaje się zaskoczone decyzją urzędu i nałożoną na nich karą. Uważają, że kara 115 milionów jest niesłuszna, a właściciel Biedronki dba o utrzymanie niskich cen dla klientów. Jeronimo Martins Polska zapowiada, że będzie odwoływać się od decyzji UOKiK.

Jak poinformował nas Powiatowy Rzecznik Konsumenta, Paweł Szeliga, z terenu powiatu nowosądeckiego nie wpływały zgłoszenia o nieuczciwych praktykach w sklepach Biedronki. Skargi składane rok temu dotyczyły parkingu przy supermarkecie na ulicy Krakowskiej, gdzie pobierana była opłata.

Przypominamy: Nowy Sącz: uważaj żebyś za zakupy w tej Biedronce nie zapłacił mandatu

PS, Fot. archiwum Sądeczanina

Dziękujemy za przesłanie błędu