Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
25/10/2018 - 11:15

Samorządowe Oskary przyznane. Burmistrz Krynicy wśród nagrodzonych

W wyborczą niedzielę 21 października w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której Liga Krajowa przyznała nagrody im. Grzegorza Palki za zasługi dla rozwoju samorządu w Polsce. W gronie laureatów znalazł się Dariusz Reśko burmistrz Krynicy-Zdroju.

Na uroczystej gali w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie, wśród obecnych licznych wysłanników rządu i ministrów, Kapituła Ligi przyznała nagrody im. Grzegorza Palki. Kapituła zdecydowała się wyróżnić Dariusza Reśkę burmistrza Krynicy-Zdroju za zasługi dla społeczności lokalnej i budowanie świetności Perły Polskich Uzdrowisk. Liga Krajowa uhonorowała burmistrza Krynicy dyplomem i medalem, dziękując za jego wkład w umacnianie samorządu terytorialnego.

Dariusz Reśko został nominowany do tej nagrody przez Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, którego prezesem jest Jan Golba burmistrz Muszyny.


Liga Krajowa to stowarzyszenie działające w Polsce od 1993 roku i zajmujące się dbaniem o rozwój społeczeństwa obywatelskiego i umacnianie struktur samorządu terytorialnego. Nagrodę im. Grzegorza Palki ustanowiono w 1997 roku. Jest to wyróżnienie mające upamiętnić tragicznie zmarłego w 1996 roku prezydenta Łodzi Grzegorza Palkę. Nagroda przyznawana jest rok rocznie w październiku, za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. W tym roku, nagrody przyznano po raz XXI. Liga natomiast obchodzi 25 lecie istnienia.


Wśród nagrodzonych w tym roku znaleźli się między innymi: Jerzy Kwieciński - Minister Inwestycji i Rozwoju, Andrzej Matusiak - Dyrektor Stołecznej Estrady, Paweł Tomczak - Dyrektor Biura Związku Gmin Wiejskich RP.

(KS) Fot. Liga KrajowaDziękujemy za przesłanie błędu