Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
08/08/2022 - 07:10

Salon Przemysłu Turystycznego w Piwnicznej Zdroju. Nie przegap tego wydarzenia!

O turystyce w szeroko rozumianym ujęciu w trudnych czasach po pandemii przez trzy dni mówić będą praktycy, eksperci, urzędnicy państwowi i samorządowi. Salon Przemysłu Turystycznego, który w tym roku zagości w Piwnicznej Zdroju to znakomita okazja dla wszystkich przedstawicieli branży turystycznej by posłuchać i porozmawiać o tym, co dla nich najważniejsze. To już czwarta edycja tego wydarzenia.

Salon Przemysłu Turystycznego od kilku lat wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku turystycznego. Konferencja stała się cyklicznym spotkaniem, które służy integracji środowisk samorządowych, biznesowych i naukowych, działających w branży turystycznej i ją wspierających.

IV Salon Przemysłu Turystycznego wzorem ubiegłego roku zagości w Piwnicznej Zdroju. Od 9 do 11 września w strefie sportowo-turystycznej „Nakło” będzie mówiło się bardzo dużo o turystyce w bardzo szerokim ujęciu.

Konferencja będzie odbywała się podczas 13. Festiwalu Biegowego, wielkiego, trzydniowego wydarzenia, które ściągnie do uzdrowiska nad Popradem tysiące miłośników biegania i innych form aktywnego wypoczynku. W tym samym czasie odbędzie się tu Festiwal Lachów i Górali, w którym weźmie udział kilkadziesiąt folkowych zespołów z Polski i zagranicy. 

- Trzydniowa konferencja to bardzo bogaty, merytoryczny program, na który składać się będą panele dyskusyjne, warsztaty, wykłady, spotkania ze znanymi podróżnikami i postaciami ze świata sportu oraz prezentacje regionalnych atrakcji turystycznych – mówi Karol Piszczek z biura ds. Współpracy z Samorządem Fundacji Instytut Studiów Wschodnich w Warszawie.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za politykę państwa wobec sektora turystycznego, władz samorządowych, regionalnych organizacji turystycznych oraz osoby zainteresowane rozwojem lokalnym, tworzeniem i wykorzystywaniem lokalnych marek turystycznych i kształtowaniem rozwoju regionu.

IV Salon Przemysłu Turystycznego to trzy dni spotkań, osiem paneli dyskusyjnych, warsztaty, wykłady oraz prezentacje regionalnych atrakcji turystycznych. Udział w tym wydarzeniu zapowiedziało ponad stu uczestników, w tym kilkudziesięciu ekspertów reprezentujących branżę turystyczną.

Program IV Salonu Przemysłu Turystycznego w Piwnicznej Zdroju

  • Wpływ rewitalizacji na atrakcyjność turystyczno-rekreacyjną obszaru
  • Budowanie partnerstw na rzecz rozwoju turystyki w regionie
  • Na pielgrzymkowym szlaku – stan turystyki religijnej po pandemii
  • Seniorzy, przyjeżdżajcie! – szanse i wyzwania związane z turystyką senioralną
  • Marketing miejsc – jak zbudować markę miasta lub regionu?
  • Akcja reaktywacja – turystyka sportowo-rekreacyjna po pandemii
  • Szlaki kulturowe jako szansa na rozwój turystyki w regionie
  • Infrastruktura turystyczno-rekreacyjna – oczekiwania a rzeczywistość

To jednak nie wszystko. W program IV Salonu Przemysłu Turystycznego wpisują się także prezentacje regionalnych atrakcji turystycznych, warsztaty dla pracowników branży turystycznej oraz spotkania ze znanymi podróżnikami i postaciami ze świata sportu.

Zadanie publiczne pt „Wsparcie kadr turystyki w ramach Salonu Przemysłu Turystycznego podczas Festiwalu Biegów w Piwnicznej-Zdroju” jest dofinansowane ze środków publicznych otrzymanych z

Ministerstwa Sportu i Turystyki zgodnie z umową nr 2022/0006/1869/UDOT/DT/BP ([email protected]), fot. Jm.Dziękujemy za przesłanie błędu