Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
25/11/2017 - 16:10

Sądeckie Wodociągi ogłaszają odpuszczenie grzechów. Masz czas tylko do końca roku!

Aż dwa tysięce kontroli potrafią w pół roku przeprowadzić pracownicy Sądeckich Wodociągów. Jeśli więc podkradasz wodę z ich sieci lub na lewo podpiąłeś się do kanalizacji, lepiej się przyznaj, bo tylko do końca roku możesz liczyć na wybaczenie. - Wobec do odbiorców, którzy do piątku 29 grudnia 2017 r. dobrowolnie zgłoszą fakt nielegalnego poboru wody lub zrzutu ścieków i podpiszą umowę z przedsiębiorstwem, Sądeckie Wodociągi nie będą zgłaszać wniosków o ukaranie - zapowiada spółka.

- Akcja ma na celu zmniejszenie strat związanych z procederem nielegalnego korzystania z usług Sądeckich Wodociągów - wyjaśnia Małgorzata Cygnarowicz. -  Inspekcje cyklicznie prowadzone przez dział kontroli spółki wykazują, że nadal dochodzi do bezumownego poboru wody lub zrzutu ścieków. Tylko w ciągu pół roku (od maja do października 2017 r.) przeprowadziliśmy ponad 2 tysiące kontroli, które wykazały ponad 600 nieprawidłowości. Aż 200 było związanych z nieprawidłowym poborem wody lub zrzutem ścieków. 

- Lepiej edukować niż karać. Dlatego postanowiliśmy dać szansę odbiorcom, którzy zdecydują się dobrowolnie przyznać do błędu - mówi Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi.
- Zdecydowanie bardziej opłaca się przyznać i podpisać umowę ze spółką, niż narażać się na karę.

Kary są srogie. Osoby, które bez uprzedniego zawarcia umowy pobierają wodę z urządzeń wodociągowych, podlegają karze grzywny do 5 tysięcy złotych i karze grzywny do 10 tysięcy złotych w przypadku bezumownego wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych - mówi artykuł 28 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków 

Jakie nadużycia są najczęściej wykywane? - Obejście zamontowane przed wodomierzem, bezumowne korzystanie z kanalizacji, nieopomiarowane własne ujęcie wody przy jednoczesnym korzystaniu z sieci kanalizacyjnej - wylicza Jerzy Siwek, szef działu kontroli w spółce Sądeckie Wodociągi.

Abolicja ogłoszona przez Spółkę Sądeckie Wodociągi obowiązuje od 27 listopada do 29 grudnia 2017 r. Po tym terminie ujawnione podczas kontroli kradzieże wody lub nielegalne zrzuty ścieków będą ponownie podlegać karze.

Osoby zainteresowane podpisaniem umowy proszone są o zgłoszenie się do działu sprzedaży Spółki Sądeckie Wodociągi przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu, pokój nr 3. Informację można uzyskać także pod numerami telefonów: 18 41 41 215, 18 41 41 216, 18 41 41 217, 18 41 41 228. (tw)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI