Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
08/09/2020 - 13:15

Sądeckie ruszyło na podbój całej Polski. Wielka promocyjna ofensywa powiatu

Atrakcyjna, przyjazna, smaczna, bogata w wody mineralne i miody, z zachwycającą przyrodą i wspaniałą historią. Taka jest Sądecczyzna. Jednak dla wielu turystów z Polski, ciągle pozostaje nieodkryta. To dlatego powiatowy samorząd ruszył z promocyjną ofensywą. W największych polskich miastach pojawiły się bilbordy i citylighty. Czas jest nieprzypadkowy. Pandemia koronawirusa z jednej strony zadała cios lokalnej branży turystycznej, z drugiej spowodowała, że rodacy zrezygnowali z wyjazdów za granicę i ruszyli w najładniejsze zakątki kraju. Tę szansę należało jak najszybciej wykorzystać.

Ogólnopolska kampania marki #Odkrywaj Sądeckie widniała na 175 bilbordach i citylightach w całym kraju. Była widoczna między innymi w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Bytomiu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wrocławiu, Lublinie, Toruniu.

Zdjęcia z najpiękniejszymi zakątkami i atrakcjami turystycznymi Sądecczyzny zobaczyli  mieszkańcy trzydziestu największych polskich miast. Jaka była siła  rażenia  tej promocyjnej ofensywy? Wedle wyliczeń, dzienny przekaz trafiał nawet do 1,5 miliona odbiorców.

Jak wyjaśnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, kampania została zorganizowana przede wszystkim, z myślą o wzmocnieniu lokalnej branży turystycznej, która najbardziej ucierpiała w ostatnim czasie ze względu na wprowadzone ograniczenia podyktowane reżimem sanitarnym.

- Termin rozpoczęcia, było to w czerwcu, nie został wybrany przypadkowo. W czasie epidemii i niemożności podróżowania, Ziemia Sądecka otworzyła się dla turystów. Kampania była wsparciem dla hoteli, pensjonatów, osób prowadzących kwatery agroturystyczne, a także dla branży gastronomicznej i oferującej różne atrakcje. Chcemy przypomnieć Polakom, że nasz region jest bardzo atrakcyjny, przyjazny i smaczny, bogaty w wody mineralne, miody, zachwycający przyrodniczo i historycznie-podkreśla starosta.

Kampania marki #Odkrywaj Sądeckie to niejedyny pomysł na promocję naszego regionu. Od czerwca w związku z kampanią realizowana jest również akcja „Złap % i #OdkrywajSądeckie”.

Co się pod tym kryje?

- Oznacza to,  że na hasło #OdkrywajSądeckie turysta otrzyma kilku-, a nawet kilkunastoprocentową  zniżkę na pobyt lub skorzystanie z atrakcji. Na stronie www.nowosadecki.pl została przygotowana specjalna baza obiektów i atrakcji znajdujących się na terenie Powiatu Nowosądeckiego, które włączyły się w akcję i proponują zniżki dla turystów wyjaśnia Justyna Tokarczyk, dyrektor biura promocji i wspierania organizacji pozarządowych w starostwie.  

Do akcji powiatu nowosądeckiego włączyło się obecnie ponad 20 podmiotów, a lista cały czas się powiększa.

Czytaj dalej na nastęonej stronie

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)