Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
08/05/2020 - 08:40

Sądeckie, kryzysowe inwestycje. Remontują i budują na potęgę

Budowa hali sportowej w Marcinkowicach, przebudowa boiska w Piwnicznej i modernizacja szkolnych budynków w Łącku i Grybowie, to tylko niektóre inwestycje za grube miliony do których szykuje się powiat. Harmonogram jest już gotowy. A co z pieniędzmi?

Epidemia koronawirusa niemal sparaliżowała niektóre branże, ale na szczęście nie zatrzymała budowlańców. Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski  właśnie przedstawił  całą listę inwestycji, za które zabiera się samorząd.

- Zostały zakończone prace projektowe związane z opracowaniem dokumentacji budowy hali sportowej przy Zespole Szkół w Marcinkowicach – mówi Kwiatkowski. - Kosztowało to blisko 96 tys. złotych. Jest już prawomocne pozwolenie na budowę. Wartość robót wynosi ponad 14 mln.

Jak dodaje starosta, samorząd liczy na przyznanie dotacji w kwocie 5 mln złotych. W najbliższych dniach wniosek w tej sprawie zostanie złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kolejna inwestycja do jakiej szykuje się powiat to przebudowa boiska sportowego wraz z budową oświetlenia zewnętrznego przy Zespole Szkół i Placówek w Piwnicznej, co ma kosztować ponad 280 tys. złotych. Wszystko będzie gotowe w połowie lipca.

Samorząd przymierza się też do modernizacji energetycznej dwóch oświatowych obiektów-  Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku oraz części  budynku warsztatów w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Grybowie.

Wartość inwestycji to blisko1,2 mln złotych. Powiat liczy na to, że ministerstwo sportu dofinansuje 60 proc. inwestycji.

Na liście planowanych przedsięwzięć jest jeszcze  przebudowa boiska sportowego przy Zespole Szkół i Placówek w Piwnicznej, co ma kosztować blisko  286 tys. złotych oraz przebudowa boiska sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie.  Szacowana wartość inwestycji to 466 tys. złotych.

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)