Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
11/07/2022 - 10:05

Sądecki ZUS zmienia godziny urzędowania. Inspektorzy będą pracować krócej

Jeszcze z początkiem kwietnia sądecki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych obwieścił, że w poniedziałki inspektorzy placówki będą urzędować dłużej, do godziny osiemnastej. To było udogodnienie dla tych, którzy nie byli w stanie załatwić w urzędzie swoich spraw, bo godziny przeznaczone dla petentów pokrywały się z ich godzinami pracy. Teraz znowu ZUS zmienia godziny urzędowania.

Ci, którzy osobiście musieli coś załatwić w sądeckim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w godzinach swojej pracy, mieli zgryz. Urząd przyjmował petentów tylko od ósmej do piętnastej. Z początkiem kwietnia Instytucja poszła ludziom na rękę i w poniedziałki wydłużone zostały godziny pracy sal obsługi klientów w oddziałach, inspektoratach i biurach terenowych.

Czytaj też Policzyli w ZUS podatki po nowemu dla emerytów. Ile dostana więcej na rękę?  

Teraz Zakład znowu zmienia godziny urzędowania.  Od 11 lipca we wszystkich placówkach obsługa klientów w poniedziałki będzie  się odbywać w godzinach od 8 do 17 – informuje rzeczniczka małopolskiego oddziału ZUS Anna Szaniawska. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, placówki przyjmują interesantów w godzinach od 8 do 15.

Czytaj też Ten przepis już działa. Auta muszą mieć dwa nowe, obowiązkowe urządzenia 

Jak przypomina rzeczniczka, nadal można korzystać w ZUS z e-wizyt. To wideorozmowa przez internet z pracownikiem lokalnego oddziału ZUS. Wystarczy wcześniej zarezerwować termin i temat e-wizyty w kalendarzu na stronie www.zus.pl, a o umówionej godzinie spotkania – włączyć otrzymany podczas rezerwacji link. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu