Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
06/04/2022 - 13:10

Sądecki ZUS idzie ludziom na rękę. Urzędnicy będą pracowali dłużej

Ci, którzy osobiście musieli coś załatwić w sądeckim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w godzinach swojej pracy, mieli zgryz. Urząd przyjmował petentów tylko od ósmej do piętnastej. Teraz wreszcie się to zmieniło. Instytucja poszła ludziom na rękę.

To już koniec kłopotów tych, którzy nie byli w stanie załatwić w sądeckim ZUS sprawy wymagającej  stawienia się w urzędzie, bo godziny przeznaczone dla petentów pokrywały się z ich godzinami pracy. Zakład idzie ludziom na rękę, ale tylko przez jeden dzień w tygodniu.

Z początkiem kwietnia ZUS jest czynny w poniedziałki od godziny  do 8 do 18 – informuje Anna Szaniawska, rzecznik małopolskiego oddziału placówki. -   Wydłużone godziny pracy dotyczą sal obsługi klientów w oddziałach, inspektoratach i biurach terenowych. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, placówki przyjmują interesantów w godzinach od 8 do 15.

Jak przypomina rzeczniczka, nadal można korzystać w ZUS z e-wizyt. To wideorozmowa przez internet z pracownikiem lokalnego oddziału ZUS. Wystarczy wcześniej zarezerwować termin i temat e-wizyty w kalendarzu na stronie www.zus.pl, a o umówionej godzinie spotkania – włączyć otrzymany podczas rezerwacji link. ([email protected]) fot.jmDziękujemy za przesłanie błędu