Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
22/08/2017 - 17:35

Sądecki Konspol się rozrasta i inwestuje grube miliony. Będą nowe miejsca pracy?

Fermy, ubojnie i nowe linie produkcyjne… Konspol rośnie w siłę. W ciągu ostatnich dwóch lat firma zainwestowała w rozwój 80 milionów. Chce wydać jeszcze więcej.

Sądecka firma inwestuje ostatnio przede wszystkim w Wielkopolsce.  Rozbudowuje ubojnię i zakład przetwórczy w Słupcy, gdzie funkcjonuje spółka  Konspol Bis. Przedsiębiorstwo stawia także na rozwój w okolicach Nowego Tomyśla, gdzie powstała najnowocześniejsza ferma drobiu  w Polsce.  

Inwestycyjnym rozmachem Konspolu na łamach portaluspożywczego.pl  chwali się Konrad Pazgan, który obecnie zarządza spółką.

Czytaj też Udar mózgu zainspirował Kazimierza Pazgana. Król kurczaków idzie w nowe technologie

 - Za około 20 mln zł wybudowaliśmy 10 kurników mieszczących ok. 300 tys. kurczaków. Planujemy także zwiększyć moce produkcyjne ubojni w Słupcy z 12 do 14 tys. sztuk kurczaków na godzinę - mówi Pazgan. - Ta inwestycja znajduje się w trakcie realizacji. Wymieniamy etapami poszczególne elementy, ponieważ zakład przez cały czas musi działać.

Wszystko ma być gotowe na początku przyszłego roku. Konspol kupił też trzy nowe linie produkcyjne, które zostaną zamontowane w zakładach w Słupcy i w Nowym Sączu.

Czytaj też Konspol szykuje się do milionowych inwestycji

- Do tej pory w Słupcy i Nowym Sączu dysponowaliśmy łącznie pięcioma liniami do produktów convenience. W 2017 roku kupiliśmy trzy dodatkowe. Jedna z nich została już wdrożona, dwie następne zostaną zainstalowane do końca roku. W tym celu musieliśmy dobudować nowy budynek do istniejącego zakładu w Słupcy - wyjaśnia prezes spółki.  

Konspol postawił też dwie hale produkcyjno-magazynowe - jedną w Słupcy, drugą w Nowym Sączu. W efekcie firma zwiększyła moce przerobowe prawie o sto procent -  z 3,5 do 7 tys. ton miesięcznie.

Sadeckie przedsiębiorstwo przymierza się też do kolejnych inwestycji . W Mieczownicy koło Słupcy chce budować jeszcze jedna fermę na 320 tys. kurczaków.  Firma ma także w planach budowę kolejnej ubojni w Wielkopolsce, w Kotuni koło Wrześni.

(ami) fot. archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI