Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
13/02/2018 - 12:50

Sądecka firma ParkM wyrosła na giganta biznesu

Można założyć biznes na krańcach Polski i zbudować silną, rozpoznawalną markę. Dowiodła tego starosądecka firma Park M, która wyrosła na lidera rynku architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów zieleni. Za swój sukces firma została uhonorowana nagrodą podczas Gali Przedsiębiorczości powiatu nowosądeckiego.

Do Parku M trafiło Kryształowe Jabłko Sądeckie. To nagroda, którą starosądecka firma została uhonorowana przez starostę Marka Pławiaka za wkład w rozwój gospodarczy Sądecczyzny, wspieranie przedsiębiorczości oraz promocję regionu w kraju i zagranicą.

Czytaj też Nie uwierzycie, co zrobiła sądecka firma Park-M!

- Rozwój małych i średnich firm oraz tworzenie z nich później gigantów biznesu to dla mnie duma i radość – mówił podczas Gali starosta. - Cieszę się, że właśnie na Sądecczyźnie jest tak wiele dobrze rozwijających się firm, które dają zatrudnienie i promują nas w Polsce i na świecie.

ParkM, której prezesem jest Krzysztof Mróz to prawdziwa zielona fabryka roślin ozdobnych. Tak firmę ze Starego Sącza postrzega się na lokalnym rynku. Jednak w miastach i gminach całej Polski wyrosła na lidera rynku architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów zieleni. Można się było o tym przekonać podczas Europejskiego Kongresu Samorządów, gdzie marka ParkM jest znana  lokalnym włodarzom z całej Polski. 

Park-M, który zatrudnia ponad czterystu pracowników, specjalizuje się między innymi w odtwarzaniu historycznych terenów zieleni w całej Polsce.  Dziełem starosądeckiej spółki sa ogrody Pałacu Branickich w Białymstoku, Park Oruński w Gdańsku czy Park Staromiejski we Wrocławiu.

Czytaj też Nowa siedziba Parku-M stanie się wizytówką regionu? [Zdjęcia]

ParkM to niejedyna firma,  jaka została uhonorowana podczas Gali Przedsiębiorczości .

Nagrodę „Pracodawca roku 2017” w kategorii średnich przedsiębiorstw otrzymała Firma Grand, Andrzeja Grygla z Korzennej. Spółka zatrudnia w sumie 150 osób.

Firma powstała w 1984 roku jako Zakład Ślusarski w garażu. Zimą wyrabiano w zakładzie podkowy dla koni, a latem zajmowano się dorabianiem części i naprawą snopowiązałek. Z biegiem lat „GRAND” rozwijał się i rozszerzał swoją ofertę opierając ostatecznie swoją działalność na trzech filarach: budownictwie, turystyce i obróbce metalu. Dzięki solidnej, wieloletniej pracy zdobył uznanie w branży budowlanej jako generalny wykonawca – ma na swoim koncie ponad 200 realizacji. Markę i wysoką pozycję u inwestorów na rynku krajowym zapewnił mu wykwalifikowany zespół pracowników.

Firma Grand jest też właścicielem ośrodka  wypoczynkowego w Chotowej z Hotelem Spa nad zalewem z piaszczystą plażą zanurzonym w sosnowo-dębowym lesie. Do spółki należy też stacja benzynową w Bartkowej-Posadowej funkcjonującą pod brandem Bliska. Najnowsza inwestycja to zbudowany trzy lata temu nowoczesny zakład produkcyjny w Korzennej.

W kategorii małych przedsiębiorstw zwyciężyła firma Handlowo Usługowa „Rolbud-Instal” z  Gołkowic Górnych, a w kategorii dużych przedsiębiorstw  bezkonkurencyjna okazała się firma Szubryt z Chełmca.

Jmik. fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"