Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
30/01/2018 - 07:10

Sądecczyzna promuje się przez własne kulinarne smakołyki. Takie, że palce lizać

Sądecczyzna jest marką samą w sobie. Zarówno pod względem turystycznym, ale też, jak się okazuje, gastronomicznym. Wiedzą to doskonale jej mieszkańcy.

W Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II w Starym Sączu podpisano porozumienie o współpracy przy wdrażaniu projektu „Kulinarna Sądecczyzna”.

Zaangażowały się w niego gmina Nowy Sącz i powiat nowosądecki oraz Nowosądecka Izba Turystyczna.

Kulinarna Sądecczyzna” jest projektem rekomendującym gastronomię Sądecczyzny, w tym przede wszystkim kuchnię regionalną (sądecką). Nasz region ma się, czym pochwalić, jeśli chodzi o lokalną gastronomię i ma w tym względzie bardzo duży potencjał.

Co roku Sądecczyznę odwiedza coraz więcej turystów, a poprzez ten projekt Nowosądecka Izba Turystyczna chce przybliżyć im wyjątkową kuchnię, a poprzez jej przysmaki cały niepowtarzalny region.

- Powiat zawsze sprzyjał cennym inicjatywom, które mogą przyczynić się do rozwoju regionu - podkreślił starosta Marek Pławiak. - Dotyczy to kultury, sportu, edukacji i turystyki. Ta ostatnia ma szansę stać się jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki na Sądecczyźnie, słynącej z walorów krajobrazowych, bogactwa kulturowego i przedsiębiorczych ludzi.

W programie „Kulinarna Sądecczyzna 2018” mogą wziąć udział lokale działające na terenie Sądecczyzny posiadające pełną obsługę kelnerską, oferujący zróżnicowany asortyment potraw i napojów. 

Rekomendowane i wyróżnione lokale gastronomiczne otrzymają dyplom oraz naklejkę rekomendującą, a laureaci programu statuetkę gastronomiczne „Jabłko Sądeckie”. Znajdą się też w wydanym katalogu „Kulinarna Sądecczyzna”.

[email protected], Fot: Starostwo Powiatowe i UM w Nowym Sączu, źródło: SP.Dziękujemy za przesłanie błędu