Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
05/07/2019 - 13:45

Sądecczyzna górą. Jesteśmy najbardziej pomysłowi w całej Małopolsce

Czternaście milionów do podziału i ponad dwieście pomysłów. Wiadomo kto powalczy o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już została dokonana wstępna weryfikacja. Na liście jest pokaźna ilość pomysłów z Sądecczyzny.

Mieszkańcy Małopolski zgłosili aż 239 zadań w ramach czwartej edycji budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. To prawdziwy rekord - do urzędu marszałkowskiego nie wpłynęło nigdy wcześniej aż tak dużo pomysłów! Najbardziej pomysłowa okazała się Sądecczyzna, skąd pochodzi 49 zgłoszeń.

Już wiadomo, że 233 zadania przeszły wstępną weryfikację. Teraz pomysły ocenią pracownicy urzędu marszałkowskiego, którzy sprawdzą czy uda się je wcielić w życie.

Zobacz listę zadań po wstępnej weryfikacji

Pod koniec lipca autorzy propozycji do BO Małopolska będą mogli zapoznać się z decyzją w sprawie dopuszczenia ich zadania do głosowania. Po zmianach w regulaminie BO mieszkańcy po raz pierwszy będą mogli się od niej odwołać – ich protesty w sierpniu rozpatrzy specjalnie do tego powołana Rada Budżetu Obywatelskiego. Finalną pulę zadań, na które mieszkańcy będą mogli głosować jesienią, poznamy pod koniec sierpnia.

Czytaj też Miał być u nas bat na smog, a na razie wyszła z tego wielka klapa?

W tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zaplanowano do podziału aż 12 mln zł, czyli o 4 mln zł więcej niż przed rokiem. Głosowanie odbędzie się od 9 do 30 września 2019. Wyniki poznamy w połowie października.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu