Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
01/03/2022 - 19:50

Sądeccy przedsiębiorcy załadowali tiry. Wysłali konwój na Ukrainę

Skrzyknęli się i wysyłali transport z pomocą humanitarną na Ukrainę. Sądeccy przedsiębiorcy załadowali ciężarówki żywnością i środkami higienicznymi. We wtorek wieczorem tiry wyruszyły za wschodnią granicę. Już dotarły do Lwowa.

Sądeckich przedsiębiorców skrzyknęła Fundacja Pomyśl o Przyszłości,  organizację transportu na Ukrainę wzięła na siebie firma Fakro.Już dziś z Nowego Sącza wyrusza pierwszy konwój czterech tirów. Ciężarówki zostały udostępnione bezpłatnie– wyjaśnia Bogumiła Szczygelska z biura prasowego przedsiębiorstwa. Nasi kierowcy podjęli się tego ryzykownego w obecnej sytuacji transportu.

Oprócz Fakro w akcję zaangażowało się jeszcze dziewięć lokalnych firm, Konspol, Gosdrob, Szubryt, Goldrop, Cechini, Grupa Maspex oraz Eurocash, Owoc Łącki oraz Huzar. Wartość przekazanej pomocy to pół miliona złotych.

Czytaj też Co z biznesem Ryszarda Florka na Ukrainie. Fakro ma fabryki na Ukrainie 

- Fakro udostępniło swoje centru logistyczne w Nowym Sączu oraz we Lwowie. - wyjaśnia Bożena Damasiewicz, prezes Fundacji Pomyśl o Przyszłości. Dla potrzeb Caritasu we Lwowie oddano obiekt. Nasi pracownicy pomogą przy przeładunku i redystrybucji pomocy na terenie Ukrainy. Z centrum logistycznego Fakro mogą bezpłatnie korzystać również inne organizacje charytatywne dostarczające pomoc dla Ukrainy.

 Czytaj też Pomoc Ukrainie. Lista koordynatorów w sądeckich gminach

 Po powrocie konwoju ciężarówek do Polski, Fundacja planuje zorganizowanie kolejnych transportów z pomocą humanitarną. - Przyjmujemy tylko pełne palety jednolitego produktu ze względów na wymogi odprawy celnej – dodaje Damasiewicz.  

Czytaj też Każdy może nałożyć sankcje na Rosję. Polacy bojkotują rosyjskie produkty 

- Zachęcamy przedsiębiorców do uczestnictwa w kolejnych transportach. Jesteśmy pod wrażeniem odwagi ukraińskich żołnierzy oraz całego społeczeństwa Ukrainy. Wszyscy czujemy się zjednoczeni z narodem ukraińskim, który doświadcza okrucieństwa wojny, a pomoc im jest dla nas naturalnym odruchem. ([email protected],info) fot. FakroDziękujemy za przesłanie błędu