Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
12/05/2022 - 08:50

Sa najlepsi w pracy. Nagrody finansowe dla sądeckich bibliotekarzy

Były kwiaty, gratulacje, muzyczny koncert i nagrody finansowe, dla tych którzy wyróżniają się w pracy. Tak w powiecie zostali uhonorowani bibliotekarze, którzy obchodzili swoje święto.

Z okazji Dnia Bibliotekarza, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za propagowanie czytelnictwa.

- Składam życzenia zdrowia i czerpania satysfakcji z codziennej pracy. Dziękuję za entuzjazm i kreatywne działania z najmłodszymi czytelnikami – mówił starosta Marek Kwiatkowski. - Dzięki wam, mieszkańcy Sądecczyzny mogą od najmłodszych lat korzystać z bogatego księgozbioru, rozwijać swoje pasje i brać udział w wielu projektach realizowanych przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Dziękuję za dbałość o czytelników i tworzenie wspaniałej atmosfery w bibliotekach i czytelniach!

Czytaj też Kolejne podwyżki dla posłów. Dlaczego znowu dostali więcej pieniędzy?

Starosta, jak co roku, przyznał nagrody finansowe dla bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. W tym roku wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Są to: Jadwiga Kocemba (Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej), Maria Świerad (Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej, filia Wojnarowa), Magdalena Szczecina (Gminna Biblioteka Publiczna w  Nawojowej), Katarzyna Kosakowska (Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu).

Wykład dla bibliotekarzy wygłosiła dr Wanda Matras-Mastalerz – nauczyciel akademicki i adiunkt w Katedrze Kultury Informacyjnej UP w Krakowie. Spotkanie uświetnił występ trzech pianistek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu: Malwiny Chochorowskiej, Mai Szczęsnej i Magdaleny Biel (opiekun Sławomir Biel).

Czytaj też 4. Sądeckie Targi Książki. Wystawcy, księgarze, czytelnicy – Czekamy na was!

Bibliotekarze są przewodnikami tych  wszystkich, którzy lubią czytać. Swoją ofertę przedstawią  podczas IV Sądeckich Targów Książki, które odbędą się w najbliższy weekend 14-15 maja  w auli  Wyższej Szkoły Biznesu przy ulicy Zielonej  z 27 (budynek C). (oprac.jm) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Sądeccy bibliotekarze obchodzili swoje święto
Były kwiaty, gratulacje, muzyczny koncert i nagrody finansowe


Dziękujemy za przesłanie błędu