Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
20/02/2016 - 08:20

Sądecki ZUS rośnie w etaty. Powstanie ponad siedemdziesiąt miejsc pracy

W sądeckim oddziale ZUS w Nowym Sączu niebawem zostanie otwarte Centrum Obsługi Telefonicznej. Nowa komórka placówki przysporzy miastu nowych miejsc pracy. Dokładnie siedemdziesiąt pięć. Tę nowinę obwieścił podczas sesji Radnych Powiatu Nowosądeckiego poseł Wiesław Janczyk .

Parlamentarzysta pochwalił się, że zabiegi o utworzenie Centrum Obsługi Telefonicznej sądeckiego oddziału ZUS kosztowały trochę zachodu, ale jak mówi, w końcu się udało. W mieście nie tylko ponad siedemdziesiąt osób znajdzie pracę, ale także zyskają klienci ZUS, bo dzięki działalności Centrum bez wychodzenia z domu i konieczności osobistego odwiedzenia placówki Zakładu można załatwić wiele spraw.

- Długo o to procedowaliśmy i bardzo się cieszę, że się udało. Dziękuję wszystkim, którzy się w to włączyli, szczególnie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiecie Rafalskiej, także staroście nowosądeckiemu Markowi Pławiakowi i  dyrektorowi sądeckiego oddziału ZUS Krzysztofowi Saczce wyliczał Janczyk tych wszystkich, którzy mają swoje zasługi w tym, że sądecki Zakład rośnie w siłę.

Rzeczniczka sądeckiego oddziału ZUS Anna Mieczkowska mówi, że Centrum Obsługi Telefonicznej wystartuje w ciągu kilku miesięcy. Jak tłumaczy, to jeden z elementów zintegrowanej tak zwanej Platformy Usług Elektronicznych, czyli zestawu narzędzi pozwalających klientom ZUS na zdalny kontakt z Zakładem.

- To komórka wyspecjalizowana w obsłudze klientów drogą telefoniczną, w tym poprzez połączenia z samoobsługowych urządzeń, tak zwanych urzędomatów oraz z wykorzystaniem usługi SkypeConnect, a także przez interakcje email czat - tłumaczy rzeczniczka.

Jakie sprawy można załatwić bez wychodzenia z domu?

- Będzie można dzwonić na przykład w sprawie świadczeń emerytalno-rentowych i zasiłków. Płatnicy składek, mogą uzyskać informacje sprawach rozliczeń czy tez rejestracji swoich pracowników. Z kolei ci, którzy prowadzą własną działalność mogą się kontaktować w sprawach związanych z aplikacją płatnik czy e-płatnik, a więc w kwestiach technicznych związanych z dostarczaniem dokumentów.  

Jak zapewnia Anna Mieczkowska w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS przede wszystkim będzie można liczyć na fachową pomoc. Będą to pracownicy posiadający wiedzę merytoryczną oraz narzędzia informatyczne dające im dostęp do danych zgromadzonych na kontach ubezpieczonych i płatników składek. W sytuacjach, kiedy zgłoszona sprawa wymaga współpracy jednostek terenowych jest możliwe przyjęcie sprawy przez konsultanta i po jej wyjaśnieniu we właściwej jednostce, ponowny kontakt z klientem inicjowany przez konsultanta.

W strukturze Centrum znajda się utworzono odrębne  referaty, grupujące konsultantów specjalizujących się w tematyce określonych linii biznesowych – ubezpieczeniowych, płatników składek, świadczeń emerytalno-rentowych, zasiłków, prewencji, rehabilitacji oraz orzecznictwa lekarskiego.

Agnieszka Michalik

Fot. Archiwum. sxc.hu


Dziękujemy za przesłanie błędu