Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
29/09/2020 - 09:40

Rytro: wybierz gaz, bo za dwa lata pieca na węgiel już nie zamontujesz

Władze Rytra po raz kolejny apelują do mieszkańców o przyłączanie się do tworzonej właśnie na terenie gminy sieci gazowej. Temat nabrał na wadze, bo sejmik województwa małopolskiego przyjął właśnie uchwalę, że po 2022 roku na terenie Małopolski nie będzie już można instalować pieców na węgiel.

Rytro: wybierz gaz, bo za dwa lata pieca na węgiel już nie zamontujesz

Dziś jest kolejny – i niewykluczone, że ostatni – wtorek, kiedy mieszkańcy gminy Rytro mogą osobiście spotkać się z przedstawicielem Polskiej Spółki Gazownictwa, by złożyć wniosek o przyłączenie do sieci, która będzie obsługiwana z użyciem zbiornika na gaz skroplony zainstalowanego już w zeszłym roku niedaleko Perły Południa.

Ta formuła procedury pozwoli wszystkim zainteresowanym na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości zarówno do strony formalnej jak i technicznej przedsięwzięcia.

Zobacz też: Rytro: radni uchwalą rezolucję w sprawie tirów w Dolinie Popradu? Sesja LIVE

- Zainteresowanie jest bardzo duże – cieszy się wójt gminy Jan Kotarba. – A liczymy, że będzie jeszcze większe, bo sejmik małopolski już uchwalił, że po 2020 roku w ogóle nie będzie można instalować pieców na węgiel. W tym momencie gaz jest najlepszym rozwiązaniem. Do tego dochodzą też względy ekonomiczne. Kocioł gazowy wymienimy już za 5 tysięcy złotych, pieca na węgiel czy pelet za te pieniądze już nie kupimy – zaznacza włodarz ryterskiego samorządu.

Dodatkowo piec gazowy nie wymaga praktycznie obsługi. Wystarczy raz na rok przeczyścić instalację. Przy piecu na węgiel czy pelet cały czas jest coś do zrobienia. Do wielu za wyborem gazu przemawia też czystość tej technologii i fakt, że to paliwo nie wymaga miejsca na przechowywanie, bo jest na bieżąco dostarczane z sieci.

Przedstawiciel Polskiej Spółki Gazownictwa będzie dziś przyjmował wnioski w Urzędzie Gminy do godziny 15.30. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)