Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
24/06/2019 - 12:00

Ryszard Florek wspomina Kazimierza Pazgana: był ikoną przedsiębiorczości

- Odszedł wspaniały człowiek, który zmienił oblicze Nowego Sącza, czyniąc z naszego miasta pioniera polskiej przedsiębiorczości – tak Kazimierza Pazgana wspomina prezes Fakro Ryszard Florek.

- Kazimierz Pazgan, stanowił dla mnie i innych przedsiębiorców wywodzących się z Nowego Sącza, zawodową inspirację. Jego firma Konspol, stała się znana na całym świecie. Utworzył wiele miejsc pracy – wspomina Kazimierza Pazgana Ryszard Florek. - Jako pierwszy na Sądecczyźnie zaczął inwestować na szeroką skalę, dynamicznie rozszerzając zasięg działania firmy Konspol o kolejne rynki. Czerpiąc z tak dobrego wzoru, zarówno mnie jak i innym sądeckim firmom łatwiej było podejmować odważne decyzje. Tym samym Kazimierz Pazgan zmienił oblicze Nowego Sącza, stając się ojcem sądeckiej przedsiębiorczości.

Kazimierz nie poprzestał jedynie na rozwijaniu własnej firmy. Jest także współtwórcą Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. Angażował się w rozwiązywanie problemów gospodarczych naszego kraju przez wiele lat pełniąc funkcję Prezesa zarówno Sądeckiej jak i Krajowej Izby Gospodarczej. W 1992 roku był członkiem Polskiej Rady Biznesu, aktywnie uczestniczył w pracach Krajowej Rady Przedsiębiorczości powołanej przez Wicepremiera Piechocińskiego w roku 2013. Wspierał działania Fundacji Pomyśl o Przyszłości zachęcając Polaków do budowania kapitału społecznego.

- Odszedł wielki człowiek, serdeczny przyjaciel i czołowy przedsiębiorca. Będzie nam go bardzo brakować. W imieniu pracowników i Zarządu FAKRO dziękuję za wkład w budowanie lepszego jutra, w budowanie lepszej Polski - dodaje Ryszard Florek.

Zobacz też: Krzysztof Pazgan miał dar przyciągania do siebie ludzi - wspomina Krzysztof Pawłowski

(Jm) fot. archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu