Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
15/06/2023 - 14:20

Rynkowy szturm Newagu. Na tym kontrakcie mogą zarobić nawet 365 milionów

W wygrywaniu przetargów idą jak burza. Niedawno Newag sfinalizował na Pomorzu kontrakt wart blisko 128 milionów złotych, teraz podpisali kolejny. Dla firmy zajmującej się transportem kolejowym, za 70 milionów wyprodukują cztery lokomotywy Dragon. Niewykluczone, że zamówienie jeszcze się zwiększy, wtedy kontrakt może sięgnąć 365 milionów złotych.

Ledwie miesiąc temu Newag sfinalizował z pomorskim samorządem wart blisko 128 milionów kontrakt na pociągi hybrydy które, podobnie jak Impulsy, stają się hitem kolei regionalnych.

czytaj też

Cztery lokomotywy, a może jeszcze więcej

Teraz sądeckie przedsiębiorstwo dobiło targu z zajmującą się transportem kolejowym firmą Olavion należącą do Grupy Kapitałowej Unimot. Newag ma wyprodukować cztery lokomotywy Dragon 2. Kontrakt jest wart 70 milionów złotych.

czytaj też 10 najlepszych firm, w których Polakom pracuje się najlepiej. Wśród zwycięzców jest firma z Sącza. Trafili na podium! 

Sądecki Newag podbija Europę

Sądeckie Dragony to pierwsze w Europie polskie, sześcioosiowe lokomotywy elektryczne, wyposażone w dodatkowy silnik spalinowy do prac na bocznicach i liniach niezelektryfikowanych. Ważą 120 ton i potrafią ciągnąć po torach wagony o masie 4 tysięcy ton.

Czytaj też Sądeccy przedsiębiorcy trafią pod lupę skarbówki. Fiskus sprawdzi każdą firmę

Jak informuje Newag umowa  podpisana z firmą  Olavion zawiera tak zwane prawo opcji. Zamówienie może się zwiększyć  o szesnaście kolejnych  lokomotyw.  Wtedy wartość kontraktu  wyniosłaby 365 mln złotych. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu