Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
22/01/2013 - 11:49

Rożnów: Jest pozwolenie górnicze, ruszy wydobycie żwiru

- Wydobyciem kruszywa zajmie się spółka „Dunajec”, surowiec będziemy wykorzystywać głównie na potrzeby gminy – mówi Józef Tobiasz, wójt Gródka nad Dunajcem.
Wniosek o koncesję na wydobycie żwiru w Rożnowie gminna spółka „Dunajec” złożyła do Urzędu Marszałkowskiego w lipcu ubiegłego roku. Gmina Gródek nad Dunajcem, która jest głównym udziałowcem spółki, po uzgodnieniach z Regionalną Dyrekcja Ochrony Środowiska, wydała pozytywną decyzję środowiskową dla tego przedsięwzięcia. Koncesja jest prawomocna, ale konieczne jest uzyskanie jeszcze jednego dokumentu. 
- Zgodnie z przepisami konieczne  było opracowanie planu ruchu czyli zasad wydobycia kruszywa. Taki dokument został złożony w Urzędzie Górniczym i został zatwierdzony. Kruszywo będzie wykorzystywane głównie na potrzeby gminy - mówi Józef Tobiasz, wójt gminy Gródek nad Dunajcem.
Kopalnia kruszywa zlokalizowana jest na 3,5 hektarowej działce nieopodal dworu Stadnickich
Dla gminy wydobycie własnego kruszywa oznaczać będzie oszczędności w budżecie. Własny surowiec to same korzyści dla samorządu m.in. oszczędności na remontach infrastruktury gminnej .
Spółka „Dunajec” została utworzona w 2007 r. w celu realizacji zadań i projektów związanych z ochroną środowiska i rozwojem regionalnym w drodze porozumienia „Związku gmin Jeziora Rożnowskiego.” Obecnie stuprocentowym udziałowcem spółki jest Gmina Gródek nad Dunajcem.

ED
fot. ED


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)