Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
17/02/2017 - 16:25

Rozkręcili swoje firmy za dotację z pośredniaka i dostali nagrody [ZDJĘCIA]

Podkuwanie koni, profesjonalny teatr, hotel dla zwierząt i dogoterapia, Eco-wioska, która nawiązuje do kultury i tradycji amerykańskich Indian to tylko niektóre pomysły na biznes zrealizowane przez tych, którzy „poszli na swoje” i za dotację otrzymaną na start z powiatowego pośredniaka założyli własne firmy.

Poszło im tak dobrze, że zostali laureatami dorocznego konkursu „Start w biznes z Urzędem Pracy” organizowanego przez Powiatowy Urzęd Pracy i Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Jego laureatami są jedno lub kilkuosobowe firmy, które uruchomione zostały dzięki dotacji na własną działalność gospodarczą dla bezrobotnych. Dodatkowo ich sukces jest premiowany finansowo od 3500 zł za pierwsze miejsce do 500 zł za wyróżnienie.

Tegorocznych zwycięzców konkursu ogłoszono dziś podczas Gali Przedsiębiorczości Powiatu Nowosądeckiego, która odbyła się w Hotelu Perła Południa w Rytrze.

Na konkursowym podium stanęła Joanna Pulit i jej firma Centrum Zoologiczne Zoosfera. Ten biznes to hotel dla zwierząt, rekreacyjne ćwiczenie psów oraz ich tresura. Niecodziennym pomysłem jest świetlica dla czworonogów. Uzupełnieniem oferty dla pupili są  zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z udziałem psów, a także dogoterapia. Dodatkową pasją właścicielki jest szkolenie psów ratowniczych dla jednostek poszukiwawczych Policji i Straży Pożarnej.

Drugie miejsce zajęła dwójka aktorów, absolwentów krakowskiej Wyższej Szkoły Teatralnej, Violetta i Krzysztof Pomietłowie, którzy założyli w Nowym Sączu  własny teatr. Teatr Nowy, bo tak się nazywa, stał się wyjątkowym na mapie kulturalnej Nowego Sącza oraz Małopolski. Został stworzony przez ludzi kochających teatr, ludzi kreatywnych, odważnych i młodych. Wspierany jest przez fundację Daj z siebie Wszystko na rzecz Kultury i Sztuki Sądecczyzny. Misją Teatru jest stworzenie nowego miejsca kulturalnego, w którym każdy widz znajdzie coś dla siebie.

Trzecim miejscem został nagrodzony Paweł Mól, którego specjalnością jest podkuwanie koni z okolicznych stadnin. Mól jest członkiem Team Farriers of Małopolska. Należy także do utworzonego w 2016 roku Polskiego Towarzystwa Podkuwaczy, które jest pierwszą tego typu organizacją na ziemiach polskich.

W konkursie „Start w biznes z Urzędem Pracy” zostały przyznane także wyróżnienia. Wśród laureatów znalazła się Eco-wioska Grzegorza Farona, firma pogrzebowa Nekrolog Eweliny Kruczek , Beata Zadrożna i jej firma Casablanca, Pracownia Artystyczna Amo Ori Dominiki Maciejowskiej. Wyróżnienie przypadło także Wiesławowi Mirkowi, który prowadzi firmę  „Glass-bud”, oraz Fashion Design Małgorzaty Łęczyckiej.  

(ami), fot. A.M

Start w biznesie z urzędem pracy


Dziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"