Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
23/08/2018 - 16:15

Rowerzyści zostawili już ślady kół na trasie VeloKrynica. Są też ślady kopyt...

Za sprawą Festiwalu Biegowego Krynica jest rajem dla biegaczy, jednak już niedługo rowerzyści będą tu mieć także swoje wymarzone miejsce. Budowana od paru miesięcy trasa rowerowa VeloKrynica stała się faktem. Prace są już na ukończeniu.

W czerwcu rozpoczęła się budowa liczącej 12 km trasy rowerowej łączącej centrum Krynicy-Zdroju z Powroźnikiem w gminie Muszyna. Główne prace są już niemal zakończone, jedynie w kilku miejscach został beton do wylania, co nastąpi w ciągu paru najbliższych dni.


Nie przeszkadza to jednak niecierpliwym użytkownikom testować już nową trasę rowerową. W kilku miejscach rowerzyści zostawili już ślady swoich kółek, ponieważ nawierzchnia nie zdążyła jeszcze całkowicie stwardnieć. Są miejsca gdzie na trasie widać także ślady butów a nawet kopyt końskich. Jest to niewątpliwy znak, że nowa droga rowerowa będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem.

Przed ostatecznym zakończeniem prac, wszystko to będzie naprawione. Jak zapewnia burmistrz Krynicy Dariusz Reśko główne prace mają zostać zakończone do 15 września, potem w ciągu dwóch tygodni powstaną jeszcze oznakowania poziome i linie fluorescencyjne zwiększające bezpieczeństwo na trasie. Zostaną także zainstalowane altanki i ukończone miejsca rekreacji. Nieprzekraczalny termin to 30 września.

Ukończony właśnie fragment drogi rowerowej ma być częścią większej trasy, która ma biec na Słowację do Starej Lubowli, a jako EuroVelo 11 przetnie półwysep Bałkański i dotrze aż do Grecji. Na pewno znajdą się śmiałkowie, którzy będą chcieli całą trasę pokonać na rowerze.

(KS) fot. UM w Krynicy-ZdrojuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI