Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
03/02/2021 - 06:55

Rośnie w siłę „sądecki desant” na Warszawę. Wójt Dziedzina ekspertem ministra

Rośnie w siłę polityczna ekipa z naszego regionu, która w stolicy obejmuje ważne stanowiska. Bartłomiej Orzeł jest pełnomocnikiem premiera do sztandarowego rządowego Programu Czyste Powietrze, Tomasz Michałowski został szefem gabinetu wicepremiera o ministra rozwoju Jarosława Gowina, a ostatnio poseł Arkadiusz Mularczyk awansował na wiceprzewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Teraz do „sadeckiego desantu” na Warszawę dołączył wójt Łącka Jan Dziedzina, który został ministerialnym ekspertem.

Sądecki „polityczny desant” na Warszawę rośnie w siłę. Ostatnio regularnie, co kilka miesięcy pojawiają się informację o politycznym awansie lokalnych notabli, którzy obejmują ważne stanowiska w stolicy. W tej ekipie są już Bartłomiej Orzeł, Tomasz Michałowski i Arkadiusz Mularczyk.

Czytaj też Ekspres do kariery. Sądeczanin Bartłomiej Orzeł został pełnomocnikiem premiera

Teraz do tego grona dołączył wójt Łącka Jan Dziedzina, który stał się członkiem Rady Ekspertów do spraw Turystyki w resorcie rozwoju, utworzonej przy wiceministrze Andrzeju Gut-Mostowym odpowiedzialnym za turystykę. Członkowie rady, których jest w sumie dwudziestu,  będą pracować społecznie.

- Przynależność do tego zacnego grona traktuję jako wyróżnienie i dostrzeżenie działań zarządzanej przeze mnie gminy,  zogniskowanych bardzo mocno na turystyce. To dla mnie na pewno zaszczyt, ale także poważne zobowiązanie – komentuje swój polityczny awans Jan Dziedzina.  

Czytaj też Ale czad! Fotograf z Limanowej robi u nas najlepsze ślubne sesje świata[ZDJĘCIA] 

Do zadań rady ekspertów będzie należeć opiniowanie i formułowanie stanowisk dotyczących propozycji systemowych rozwiązań w turystyce, a także opiniowanie i przedstawianie propozycji inicjatyw legislacyjnych dotyczących turystyki. Eksperckie gremium ma też inicjować działania na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki, konkurencyjności oferty polskiej branży na rynku międzynarodowym oraz tworzenia innowacyjnych produktów turystycznych.
Jako świeżo namaszczony ministerialny ekspert Jan Dziedzina ma się czym pochwalić.  Gminne inwestycje Łącka w turystykę cieszą nie tylko mieszkańców, ale także odwiedzających nasz region gości z całej Polski.  

Czytaj też Są kary za bunt dla właścicieli stoków. Narciarze też mogą mieć kłopoty  

To między innymi utworzony nad Dunajcem teren rekreacyjny z placem zabaw, pumptrackiem, wiatami z grillowiskiem, boiskami do gier czy ścieżkami rowerowymi, które na terenie gminy liczą łącznie już blisko dwadzieścia kilometrów. Najnowszym przedsięwzięciem jest budowa wieży widokowej na Modyni.   

W czerwcu ubiegłego roku to właśnie w Łącku zostało podpisane porozumienie w sprawie utworzenia klastra turystycznego pod nazwą Sądecki Szlak Kulturowy Knossos Północy. Przedsięwzięcie doprowadzić do rozwoju rynku usług turystyki historycznej i kulturowej. W zamyśle, ma to posłużyć budowaniu unikalnej marki regionalnej. ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu