Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
29/04/2021 - 14:50

Rośnie w oczach potężna budowla pod Sączem. Gdzie ten koronakryzys? [ZDJĘCIA]

Z dnia na dzień rośnie gigantyczne centrum sportowe w Marcinkowicach. Dopiero z lotu ptaka widać jaka to potężna inwestycja. Takiego obiektu jeszcze w historii Sądecczyzny nie było.

Czytaj też Rewelacja! Tak ma wyglądać linia Podłęże-Piekiełko [WIZUALIZACJE] 

Pogoda sprzyja i prace na budowie wielkiej sportowej hali w Marcinkowicach idą pełna parą. Z każdym dniem mury są coraz wyższe. 

- To największa inwestycja sportowa w historii powiatu nowosądeckiego – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Cieszę się, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Mury hali widać już z daleka i sporo osób podziwia zaawansowanie robót i ogrom wykonanej pracy. Sporo jeszcze przed nami, ale mam nadzieję, że otworzymy obiekt w czerwcu przyszłego roku.

Takie są plany.  Optymizm jest tym bardziej uzasadniony, bo starosta właśnie otrzymał z rąk wicewojewody Józefa Leśniaka czek potwierdzający przyznanie dwóch milionów złotych na budowę Centrum. Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- To bardzo dobra wiadomość – mówi Kwiatkowski. – Dotychczas, dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 4,3 miliona złotych. Teraz są dodatkowe pieniądze.

- Ta inwestycja to spełnienie marzeń nie tylko uczniów Zespołu Szkół w Marcinkowicach, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnych obiektów sportowych, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców powiatu – dodaje starosta. - Chcemy, aby obiekt było dostępny dla wszystkich.

Czytaj też Tajemnice budowy mostu w Kurowie. Pylony pną się do góry [ZDJĘCIA]

Cały kompleks zajmie powierzchnię trzech hektarów. Rosnąca w oczach budowla to hala ze strzelnicą i basenem, kompleks do uprawiania lekkiej atletyki, z boiskami trawiastymi, orlikiem, bieżniami na czterysta, sto i sześćdziesiąta metrów, także przestrzenią do rzutu oszczepem, dyskiem i pchnięcia kulą.

Obiekt został zaprojektowany z dwóch nachodzących na siebie brył. Większa z nich to hala sportowa z widownią na blisko dwieście osób, która swoim półkolistym kształtem nawiązuje do istniejącego terenu od strony drogi powiatowej.

Druga, mniejsza bryła, to jednokondygnacyjne zaplecze hali, w którym zlokalizowane zostaną szatnie, umywalnie i pomieszczenie magazynowe. Na zewnętrznej ścianie budynku zamontowana zostanie również ścianka wspinaczkowa. Strefa strzelnicy obejmie halę strzelań, sterownię, magazyn broni, punkt czyszczenia i rozładowywania broni oraz poczekalnię. Na terenie objętym inwestycją projektowany jest też parking,  drogi wewnętrzne,  chodniki, oświetlenie i tereny zielone.  Koszt inwestycji to 12 milionów złotych.  (jagienka.michalik@sadeczanin.info) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Gdzie ten koronakryzys. Rośnie w oczach potężna budowla pod Nowym Sączem
Z dnia na dzień rośnie w oczach gigantyczne centrum sportowe w Marcinkowicach


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020