Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
22/05/2015 - 11:53

Roman Kluska: Prezydent Duda pomoże przedsiębiorcom

Wczorajszy list znanego przedsiębiorcy z Sądecczyzny, twórcy dawnej komputerowej potęgi Optimusa, jednego z najbogatszych Polaków, w którym ogłasza on publicznie swoje poparcie dla kandydata PiS na prezydenta, wywołał w kraju niemałe poruszenie.
Swój list Roman Kluska napisał w Krynicy – Zroju wczoraj, 21 maja a już dziś mówi o nim cała Polska.Nic dziwnego, chodzi w końcu o byłego właściciela słynnego Optimusa, dziś hodowcę (nadal zresztą notowanego na liście najbogatszych Polaków) i handlowca  ma galerię handlową w Krynicy) 

Kluska napisał list (opublikował go m.in. tu: wpolityce.pl ), w którym ogłosił swoje poparcie dla prezydentury Andrzej Dudy i pisze o rozczarowaniu dotychczasowymi rządami Platformy Obywatelskiej oraz działaniami prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Przedsiębiorca pisze w nim m.in, że „państwo, które powstało na gruzach PRL, okazało się ignorantem. Nie rozumiało potrzeb przedsiębiorców i gospodarki. Rozwój gospodarczy został zahamowany przez ogromną ilość regulacji, obciążających polskie firmy niepotrzebnymi kosztami i pozwalających urzędnikom na dowolne, bardzo często szkodliwe wobec przedsiębiorców manipulacje. To właśnie poprzez arbitralnie interpretowane prawo częściowo skorumpowane urzędy doprowadziły do tego, że moją firmę zniszczono, ja zostałem bez żadnych podstaw aresztowany, a setki moich pracowników i ich rodziny straciły źródło utrzymania”.

Czyli to samo, co wielokrotnie opowiadał na licznych spotkaniach i debatach w naszym regionie. Pisaliśmy o tym m.in. tu: Sądeccy biznesmeni poruszyli samorządowców. Napiszą do rządu

Teraz Roman Kluska wiarę w poprawę sytuacji przedsiębiorców opiera na prezydenturze Andrzej Dudy ( PiS) i dlatego, jak przyznaje, zamierza na niego oddać swój głos w najbliższą niedzielę.
„Panie Andrzeju, w Panu nadzieja na zmianę. Oddam na Pana swój głos i deklaruję pełne wsparcie Pańskiej misji budowy Polski uczciwych reguł, prostych podatków, jasnego prawa, sprawnych urzędów. Wierzę, że tym razem uda się zbudować państwo, które zapewni polskim przedsiębiorcom równe warunki konkurowania z zagranicznym kapitałem, uwolni ich od przerostu regulacji i pozwoli skoncentrować się na rozwoju własnych firm, tworzeniu nowych miejsc pracy i podnoszeniu zarobków pracowników” – pisze Kluska.


Oprac. BOS
Fot: jg

 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)