Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
13/02/2018 - 07:45

Rolniku, wnioskujesz o dopłaty? Od marca poważne zmiany!

Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą w formie elektronicznej, poprzez aplikację eWniosekPlus. Zobacz, gdzie uzyskasz niezbędną pomoc.

Aplikacja eWniosekPlus od 15 marca będzie dostępna na stronie internetowej ARiMR. Rolnicy nie zostaną ze zmianami sami, ponieważ ARiMR oferuje wsparcie techniczne. W każdej gminie zostaną zorganizowane szkolenia, a od 15 marca w siedzibach ARiMR dostępne będą stanowiska internetowe, przy których rolnicy będą mogli - z pomocą pracowników - skorzystać z aplikacji eWniosekPlus.

Rolnicy będą mogli skorzystać także z pomocy instytucji i organizacji rolniczych, w tym Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Zobacz też: Kolejne pieniądze dla OSP. Kto już skorzystał w 2017 roku?

Zamiast wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich możliwe będzie również złożenie Oświadczenia, w którym rolnik potwierdzi brak zmian w porównaniu z wnioskiem z 2017 roku.

Z takiego rozwiązania będzie mógł skorzystać rolnik, w którego gospodarstwie powierzchnia gruntów ornych wynosiła mniej niż 10 ha i ubiegał się w 2017 roku o:

  • jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową lub
  • płatność do owiec i kóz lub
  • płatność niezwiązaną do tytoniu lub
  • wypłatę pomocy na zalesianie lub
  • przyznanie płatności ONW lub przyznanie premii pielęgnacyjnej i premii zalesieniowej

Ponadto ARiMR prosi rolników o sprawdzenie, czy podane we wniosku o wpis do ewidencji producentów, numery rachunków bankowych są aktualne. Zdarza się bowiem, że to konto zostało zamknięte lub rolnicy zmieniają numery rachunków i nie informują o tym ARiMR. W takich sytuacjach pieniądze nie mogą trafić do adresata i są zwracane do Agencji.

Zobacz też: Dotacje dla kościołów z Limanowszczyzny. Które parafie dostały pieniądze?

Prosimy zatem rolników, których dotyczą takie sytuacje o zgłaszanie nowego numeru konta na specjalnym formularzu "Wniosku o wpis do ewidencji producentów" i przekazanie tego dokumentu do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika – apeluje Jerzy Jabłoński kierownik biura powiatowego ARiMR w Limanowej

[email protected], Fot. arimr.gov.pl

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach