Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
18/02/2017 - 10:10

Robić dobry biznes i być dobrym pracodawcą. To się da pogodzić na Sądecczyźnie?

Hotel Perła Południa z Rytra, starosądecka firma Ekran i Piekarnia Grzyb z Tęgoborzy, to laureaci tegorocznego konkursu „Pracodawca roku 2016” Powiatu Nowosądeckiego i Powiatowego Urzędu Pracy. Laureaci swoje nagrody odebrali podczas Gali Przedsiębiorczości. Uroczystość była też okazją do wręczenia innego prestiżowego wyróżnienia. Starosta Marek Pławiak rozdawał Jabłka Sądeckie. Kryształowe i Złote.

Hotel Perła Południa, uhonorowany tytułem Pracodawca Roku 2016 w kategorii firm średnich uchodzi za stabilne miejsce zatrudnienia. Joanna Walter, prezes spółki PBM Południe Tour , do której należy hotel podkreśla, że w relacji z pracownikami najważniejsze są dwie proste zasady.

- Podchodzimy do załogi z uczciwością i szacunkiem. To przekłada się na dobrą atmosferę w pracy i większe zaangażowanie. Zatrudniamy obecnie pięćdziesiąt dwie osoby i wszystkim oferujemy umowę o pracę - mówi Joanna Walter.

W tej samej kategorii został też nagrodzony rodzinny Zakład Piekarski Grzyb z Tęgoborzy. Przedsiębiorstwo ciągle się rozwija, o czym świadczy stały wzrost zatrudnienia odnotowany w statystykach powiatowego pośredniaka.

Za Pracodawcę Roku 2016 w kategorii małych przedsiębiorstw uznano starosądecką firmę Ekran, założoną szesnaście lat temu przez Macieja Leśniaka. Jej flagowym produktem są ramy ekranowe, kurtyny, elementy stalowe kin i wyposażenie sceniczne także systemu wygłuszenia sal kinowych i teatralnych. Przedsiębiorstwo chwali się produkcją i instalacją największych ekranów kinowych w Polsce, Szwajcarii, Pakistanie i Danii.

Daniel Sokański Menadżer firmy, który podczas Gali Przedsiębiorczości odbierał nagrodę, podkreśla, że Ekran to przedsiębiorstwo pełne zawodowych wyzwań.

- Zatrudniamy coraz więcej pracowników, bo ciągle rośnie zapotrzebowanie na nasze produkty. Sama praca w firmie daje duże możliwości zawodowego rozwoju. Ponieważ produkujemy „na miarę”, musimy szukać znaleźć rozwiązanie w najbardziej nietypowych warunkach. 

Podczas Gali Przedsiębiorczości starosta Marek Pławiak rozdawał Jabłka Sądeckie. To prestiżowe wyróżnienia dla dynamicznie rozwijających się firm. Kryszałowe Jabłko trafiło do firmy transportowej Batim, złote do firmy budowlanej Mikulec.

(ami), fot.A.M

Pracodawca roku


Dziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"