Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
01/08/2019 - 12:45

Robią remont za 10 milionów. Co się dzieje za tym płotem [ZDJĘCIA]

„Uwaga roboty!”, ten napis na ogrodzeniu limanowskiego rynku to znak, że wreszcie ruszył zapowiadany generalny remont wyglądającego jak za czasów PRL-u centrum miasta, które ma się zmienić nie do poznania. Nie tylko zyska na wyglądzie. Rynek ma być też bardziej przyjazny dla mieszkańców i turystów

Na rewitalizację pamiętającego czasy PRL-u rynku mieszkańcy Limanowej czekali od dawna. Zapowiadany remont wreszcie ruszył. To, jak będzie wyglądać centrum miasta można zobaczyć na wizualizacji zamieszczonej na stronach magistratu.

czytaj też Jezioro Klimkowskie ma być rajem dla turystów [WIDEO] 

Co się zmieni? Przede wszystkim zniknie betonowa nawierzchnia, którą zastąpią granitowe płyty.  Ma być więcej zieleni. Zamiast iglaków drzewa liściaste, które dają więcej cienia. Swoje miejsce zmieni też fontanna. Zamiast jednej dużej będą dwie mniejsze, wyposażone w instalację światła i dźwięku.   

Co z Buzodromem, w którym mieści się centrum informacji turystycznej?  

- Budynek będzie pełnił funkcję bardziej użyteczną i po przebudowie zyska też część gastronomiczną – wyjaśniał w rozmowie z „Sądeczaninem” burmistrz Limanowej Władysław Bieda. – Na górze znajdzie miejsce letnia kawiarenka.

czytaj też Na tej drogowej minie można rozerwać zawieszenie. Saper potrzebny od zaraz [FOTO] 

Z rynku znikną miejskie szalety, które zostaną przeniesione w pobliżu budowanego parkingu przy ulicy Łazarskiego. W centrum powstanie również nowoczesne oświetlenie oraz system nagłośnienia, który będzie wykorzystywany podczas miejskich imprez.

Czytaj też Co skrywa Pałac Stadnickich w Nawojowej. Remont odsłania tajemnice [FILM, FOTY] 

Jak podkreślają władze miasta, limanowski rynek ma stać się miejscem bardziej przyjaznym dla mieszkańców i turystów.  Przybędzie ławek i miejsc z drewnianymi siedziskami.

- Nowością będą ławki interaktywne ze stacjami ładowania USB, hotspotem WiFi i innymi funkcjami multimedialnymi – informuje urząd. - W ramach rewitalizacji planowana jest też przebudowa parkingu w rynku. Po modernizacji zostanie tylko piętnaście miejsc postojowych.

 Rynek wypięknieje, ale zanim to nastąpi mieszkańcy muszą znosić utrudnienia, tym bardziej, że rewitalizacja rynku będzie się też wiązać z przebudową drogi krajowej, która przebiega przez centrum miasta. Żeby zminimalizować niedogodności, prace mają być prowadzone etapami,

Przebudowa rynku ma potrwać do listopada przyszłego roku.  Koszt inwestycji to prawie 10 milionów złotych.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot UM LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu