Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
11/07/2023 - 17:15

Robią remont sześciu kilometrów powiatowej drogi za blisko 22 mln złotych

To ma być gruntowny lifting. Limanowskie starostwo ma pieniądze na wielką drogową inwestycję. Za blisko 22 miliony złotych na dwóch odcinkach zostanie przebudowana powiatówka na trasie Łososina Dolna-Ujanowice-Młynne.

Lada dzień droga powiatowa nr 1555 K Łososina Dolna-Ujanowice-Młynne zamieni się w wielki plac budowy, który przejmuje firma Strabag. Jezdnia zostanie przebudowana na dwóch odcinkach.

Czytaj też To już prawdziwa ofensywa mieszkaniowa. Budujemy się w Nowym Sączu na potęgę?

Pierwszy przebiega przez Kobyłczynę, Ujanowice i Strzeszyce. W ramach modernizacji zostanie wzmocniona konstrukcja jezdni, budowlańcy utwardzą  pobocza i położą nowe warstwy wraz ze wzmocnieniem siatką stalową – informuje  limanowski powiatowy zarząd dróg. Przebudowa obejmuje też regulację odwodnienia wzdłuż drogi, przebudowę zjazdów, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu wraz z oznakowaniem drogowym.

Drugi odcinek remontowanej jezdni to trasa  pomiędzy Kamionką Małą a Laskową. Przebudowa zakłada  likwidację zapadnięć i przełomów, wzmocnienie pobocza, skarp i  regulację odwodnienia.  Drogowcy nie tylko położą nową nawierzchnię. Pomiędzy mostami w Laskowej  zostaną wybudowane nowe ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Powstanie też autobusowa zatoka.

Czytaj też Z osiedla do centrum miasta pociągiem. Kiedy koniec budowy nowych przystanków kolejowych w Nowym Sączu

W sumie do gruntownej przebudowy idzie 6,3 km powiatówki. Koszt inwestycji, która ma się zakończyć we wrześniu przyszłego roku, to blisko 22 mln złotych. ([email protected])  zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu