Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
19/03/2019 - 06:00

Rewitalizacja centrum Muszyny: do czterech razy sztuka?

Do czterech razy sztuka? Trzy wcześniej ogłoszone przetargi na wykonywanie prac związanych z rewitalizacją zabytkowego centrum Muszyny i quasi-ratusza nie przyniosły jak dotąd rezultatów.

Na wykonanie prac związanych z modernizacją zabytkowego centrum i ratusza miasto ogłosiło trzy przetargi, które nie przyniosły rezultatów.  Ogłoszony 28 lutego termin składania ofert zakończył się 14 marca.

Rewitalizacji poddany ma zostać muszyński rynek.  Centrum uzdrowiska dzięki temu powinno otrzymać nową estetyczną oprawę.

Głównym  punktem  modernizowanego centrum uzdrowiska  będzie  ratusz, stylizowany na XIX-wieczny. Zostanie wybudowany ponad pozostałościami dawnej średniowiecznej siedziby  władz miejskich. Jednak obiekt nie będzie pełnić funkcji administracyjnych.  Znajdą się w nim: sala wystawiennicza, kawiarnia, winiarnia i sala ślubów.

Zrekonstruowane będą piwnice (sala tortur, więzienie), które zostaną udostępnione turystom. W budynku przewidziano także punkt informacji turystycznej oraz kameralną pijalnię z muszyńską wodą mineralną. Wystrój nowego rynku uzupełnią skwery z kwiatami i krzewami, ławki i oświetlenie.

(MK) fot. ilustracyjne aut., wizualizacja UMiG MuszynaDziękujemy za przesłanie błędu