Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
06/08/2018 - 15:35

Remontują na potęgę szkoły przed pierwszym dzwonkiem

Kiedy na wakacje pustoszeją szkolne mury do akcji wkraczają budowlańcy. Tak jest w Łącku i Kiczni, gdzie w ekspresowym tempie ekipy remontowe robią termomodernizację budynków.

W obu szkołach praca wre. Budowlańcy się śpieszą, bo wszystko musi być gotowe przed pierwszym dzwonkiem. Wykonywane są nie tylko roboty związane z wymianą stolarki zewnętrznej i ocieplaniem ścian i stropów, ale również kompletna modernizacja kotłowni i sieci grzewczej.

Wakacyjny czas jest również wykorzystywany na przeprowadzenie szeregu drobniejszych prac w innych szkołach i placówkach prowadzonych przez gminę Łącko.

- Przyjęte przed trzema laty założenie, że w miarę możliwości prace są wykonywane w lecie przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej przynosi dobre efekty i oszczędności - podsumowuje urząd.

Od początku wakacji udało się już przeprowadzić generalny remont części pomieszczeń w przedszkolu w Jazowsku i ułożyć kostkę brukową przy budynku. Zaadaptowano część korytarza na potrzeby małej sali w podstawówce w Zarzeczu.

W szkole w Zabrzeży została wymieniona część grzejników, dokonano też przeróbki instalacji centralnego ogrzewania i wody. W przedszkolu w Jazowsku i szkółach podstawowych w Kadczy i Czarnym Potoku udało się już pomalować część sal. W kolejce do malowania czeka już podstawówka w Kiczni.  

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)