Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
15/12/2020 - 13:00

Pusty dom po Romach i walec. Coś budują w Sączu na Grunwaldzkiej? [ZDJĘCIA]

Opustoszały dom, kawałki starych mebli i wypełnione śmieciami czarne plastikowe worki, tak wygląda działka przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu, gdzie jeszcze rok temu mieszkali Romowie. Teraz po placu jeździ koparka, która wyrównuje nawieziony żwir. Pytanie, czy na działce szykuje się jakaś nowa inwestycja.

Czytaj też o losach tej parceli w interesującym materiale Włodzimierza Waląga

Jeszcze rok temu ogrodzenie działki przy ulicy Grunwaldzkiej, tuż obok przejazdu kolejowego, porastały pnącza, a w niewielkim domu toczyło się gwarne życie mieszkających tam Romów. - Wyprowadzili się na wiosnę - mówi dróżniczka, ale nie wiem, gdzie ich przenieśli. Nie mam też pojęcia, co tutaj budują.  

Na działce jakiś czas temu pojawiły się ciężkie maszyny. W oddali widać koparkę, która rozsypuje żwir.  Co to za inwestycja? Zagadnięty operator koparki nie jest zbyt rozmowny. - Nie wiem. Moja robota to wyrównanie placu - mówi tylko.

Czytaj też Koparki i zwały ziemi. Co budują za ogrodzeniem na Wólkach przy Radzieckiej 

Na ogrodzeniu nie udało się znaleźć żadnej tablicy informacyjnej. Język rozwiązuje się jednemu z przechodniów.

- Podobno ma być tutaj komis samochodowy, dlatego utwardzają tę działkę.  Kupił to jakiś sądecki przedsiębiorca. Z tego, co słyszałem to chciał budować apartamentowiec. U góry miały być mieszkania, na dole sklepy. Ale widać zmienił plany. Może mu pomysł nie wypalił -  dodaje nasz rozmówca.

W cieniu pandemii toczy się inwestycyjne życie Nowego Sącza.  - Na Radzieckiej w pobliżu skrzyżowania z Barbackiego też jest plac budowy. Niebawem ma tam stanąć pawilon handlowy. (jagienka.michalik@sadeczanin.info)

Pusty dom po Romach, walec i koparka. Co budują na Grunwaldzkiej?
Po placu jeździ koparka, która wyrównuje nawieziony żwir. Czy na działce szykuje się jakaś nowa inwestycja


Dziękujemy za przesłanie błędu