Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
05/01/2021 - 11:10

Przyszowa: powiatówka zamieniona w plac budowy. Kiedy koniec remontu?

Kiedy kierowcy przestaną jeździć slalomem pomiędzy pachołkami na drodze powiatowej w Przyszowej (gmina Łukowica)? Mieszkańcy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo remont ma się zakończyć za 9 miesięcy. Obecne niewygody zrewanżują za to chodniki, które poprawią bezpieczeństwo w tym miejscu.

Czytaj również: Kierowcy, noga z gazu! Na drogach są trudne warunki do jazdy

Remont drogi powiatowej w miejscowości Przyszowa podzielony został na dwa etapy. Cała inwestycja to koszt ponad 4 milionów złotych. Za remont zapłaci powiat limanowski i gmina Łukowica. W pierwszym etapie odremontowano mostek, prowadzący w stronę kościoła, postawiono oświetlenie i ułożono 700 metrów chodnika. Teraz ekipa drogowców zostawiła odnowione centrum wsi i ruszyła w stronę Limanowej.

Kierowcy muszą teraz uważać jadąc od sklepu aż do końca wsi. Na tak długim odcinku przy poboczu ustawiono pachołki. Minięcie się z osobówką nie stanowi większego problemu, ale widok samochodu ciężarowego na przeciwnym pasie może lekko podnieść tętno. Kierowcy muszą też uważać na zwężenia i uskoki w drodze. Na całym odcinku obowiązuje ograniczenie do 30 kilometrów na godzinę.

Czytaj również: W końcu odwodnią "chełmiecką Wenecję". Koniec z prysznicami na ulicy 

Piesi nie mają lepiej, pobocze dla nich jest wyłączone z ruchu, albo muszą spacerować omijając zwały ziemi. Sołtys wsi Przyszowa, Stanisław Mrowca, apeluje o bezpieczną i uważną jazdę. Tylko wczoraj na skrzyżowaniu za sklepem kierowca skutera wjechał w ciężarówkę. Być może zmyliły go znaki, ale jak mówi sołtys, tam wypadki zdarzają się bardzo często. Po remoncie będzie tam bezpieczniej.

Teraz drogowcy pracują nad odwodnieniem tego odcinka. Później po prawej stronie jadąc od centrum Przyszowej w stronę Limanowej, mają ułożyć chodnik. Mimo wszystkich trudności, mieszkańcy wsi cieszą się z inwestycji, bo droga ta służy mieszkańcom okolicznych gmin jako dojazd do Limanowej. Jest tutaj ruchliwie, a czasem niebezpiecznie i choć teraz jazda po powiatówce nie sprawia przyjemności, to pod koniec tego roku już na pewno będzie, zapewnia Sławomir Mrowca.

Jak długo mieszkańcy Przyszowej będą musieli się jeszcze męczyć z pachołkami, uskokami na drodze i koparkami zostawianymi byle gdzie przez ekipę drogowców? Lepiej, aby uzbroili się w cierpliwość, bo inwestycja ma być gotowa do października 2021 roku. (s.siwulska@sadeczanin.info)

Zobaczcie jak zmienia się powiatówka za 4 miliony złotych
Pachołki po obu stronach, uskoki na drodze, zwężenia i maszyny budowlane – jazda po drodze powiatowej w miejscowości Przyszowa w gminie Łukowica nie należy teraz do przyjemności. W październiku tego roku na ruchliwej drodze pojawią się za to nowe chodniki. Mieszkańcy i kierowcy muszą jeszcze zagryźć zęby, żeby później czuć się bezpiecznie.


Dziękujemy za przesłanie błędu